۰
plusresetminus
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۴

موتور جست‌وجوی گوگل در استرالیا از دسترس خارج می‌شود؟

ایتنا - گوگل روز جمعه تهدید کرد که اگر دولت استرالیا برنامه‌های خود را برای دریافت هزینه محتوای اخبار از غول‌های فناوری پیش ببرد، موتور جستجوی خود را در این کشور غیر قابل دسترس خواهد کرد.
موتور جست‌وجوی گوگل در استرالیا از دسترس خارج می‌شود؟

شرکت گوگل روز جمعه تهدید کرد که اگر دولت استرالیا برنامه های خود را برای دریافت هزینه محتوای اخبار از غول های فناوری پیش ببرد، موتور جستجوی خود را در این کشور غیر قابل دسترس خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از تسنیم، گوگل روز جمعه تهدید کرد که اگر دولت استرالیا برنامه‌های خود را برای دریافت هزینه محتوای اخبار از غول‌های فناوری پیش ببرد، موتور جستجوی خود را در این کشور غیر قابل دسترس خواهد کرد.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا به سرعت به این تهدید واکنش نشان داد و گفت: ما به تهدیدها پاسخ نمی‌دهیم.

 موریسون به خبرنگاران گفت: استرالیا قوانین را برای کارهایی که می‌توانید در این کشور انجام دهید، وضع می‌کند. این کار در پارلمان ما انجام می‌شود... و اینجا در استرالیا همه چیز به این شکل کار می‌کند.

اظهارات موریسون پس از آن مطرح شد که مل سیلوا، مدیر عامل شرکت گوکل استرالیا و نیوزیلند در جلسه تحقیقات سنا در مورد این لایحه گفت که این قوانین جدید قابل اجرا نیستند.

 سیلوا به سناتورها گفت: اگر این لایحه به قانون تبدیل شود، هیچ چاره دیگری برای ما نخواهد گذاشت جز اینکه موتور جستجوی Google را در استرالیا متوقف کنیم.

وی افزود: و این نه تنها برای ما، بلکه برای مردم استرالیا، رسانه‌های مختلف و حتی مشاغل کوچکی که هر روز از محصولات ما استفاده می‌کنند، نتیجه بدی به همراه خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت گوگل، تلاش نمایندگان پارلمان این کشور برای دریافت هزینه از گوگل برای نمایش محتوای خبری در موتور جستجو بار غیرقابل تحملی را به اقتصاد دیجیتال وارد خواهد کرد.

مانند بسیاری از کشورهای دیگر ، گوگل در استرالیا نیز در صدر موتورهای جستجوی اینترنتی قرار دارد. سیلوا به سناتورها گفت که 95٪ جستجوها در این کشور از طریق گوگل انجام می‌شود.
کد مطلب: 63877
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام