۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۵

سیاست‌های جدید واتس‌اپ شامل پیام‌های خصوصی نمی‌شود

ایتنا- واتس اپ در پی افزایش نگرانی در رابطه با نقص حریم خصوصی کاربران به آن‌ها اطمینان داد که سیاست‌های جدید در رابطه با حریم خصوصی موجب دسترسی این پلتفرم به پیام‌های خصوصی افراد نمی‌شود.
واتس‌اپ درباره عدم توانایی در خواندن پیام‌ها به کاربران اطمینان داد
واتس‌اپ در پی افزایش نگرانی در رابطه با نقص حریم خصوصی کاربران به آن‌ها اطمینان داد که سیاست‌‌های جدید در رابطه با حریم خصوصی موجب دسترسی این پلتفرم به پیام‌‌های خصوصی افراد نمی شود.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، واتس اپ در پی واکنش‌‌های شدید کاربران به تغییرات قوانین مرتبط با حریم خصوصی اش مجبور به ارائه توضیحات بیشتر شد.  این کمپانی به تازگی در یک توییت اعلام کرده است که پیام‌‌های خصوصی افراد همچنان با استفاده از فناوری end-to-end رمزگذاری خواهد شد. 
 
به این ترتیب واتس اپ و کمپانی مادر آن یعنی فیس بوک نمی توانند به مکالمه‌‌های صوتی و موقعیت مکانی افراد دسترسی داشته و گرافی از افرادی که با آن‌ها مرتبط هستید بسازد.  این اتفاق‌‌ها تنها چند روز بعد از این که واتس اپ اعلام کرد تا کاربران باید با قوانین جدید ما موافقت کرده یا در غیر این صورت دسترسی به حساب کاربری شان را از دست میدهند، رخ داد.
 
 
 
در سیاست‌‌های جدید واتس اپ بسیاری از اطلاعات افراد نظر گزارش فعالیت، گزارش دستگاه‌‌ها و اتصالات و اطلاعات موقعیت مکانی و ارتباط با حساب‌‌های کاربری تجاری را در اختیار فیس بوک قرار میدهد.  سخنگوی این کمپانی اعلام کرد که این تغییرات بیشتر برای ارائه اطلاعات شفاف تر و جزئی تر درباره نحوه استفاده واتس اپ از این داده‌‌ها بوده است.
 
با این حال این اقدام جدید واتس اپ موجب شده است که بسیاری از کاربران به ترک این نرم افزار پیام رسان و استفاده از نرم افزاری جایگزین روی بیاورند.  در این میان پیام رسان سیگنال به عنوان یک جایگزین بسیار مطمئن برای کاربران مطرح شده است و شمار ثبت حساب‌‌های کاربری جدید در این نرم افزار به حدی بالا رفته که هم اکنون در فرایند ارسال کد تایید به شماره همراه کاربران جدید مشکل ایجاد شده است.
 
با این حال واتس‌اپ بارها اعلام کرده است که به هیچ عنوان به اطلاعات حیاتی افراد دسترسی نخواهد داشت اما روش ارسال پیام تغییر سیاست‌‌های این کمپانی موجب نگرانی بسیاری از کاربران شده است.  علاوه بر این هنوز از نظر کاربران مشخص نیست که آیا این پیام‌‌های واتس اپ واقعا صادقانه مطرح شده است یا چیز دیگری در انتظار آن‌ها است.
 
کد مطلب: 63813
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای