۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۵
در سال 2020 میلادی؛

پاندمی چه تاثیری بر بازار موبایلی جهانی گذاشت؟

ایتنا - ۱.۲۴ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در کل سال ۲۰۲۰ به فروش رسید که ۸.۸ درصد کمتر از ۲۰۱۹ بود ولی تقاضا برای گوشی‌های 5G به خاطر گسترش شبکه‌های آن در سراسر جهان بالا رفت.
پاندمی چه تاثیری بر بازار موبایلی جهانی گذاشت؟

تحقیقات موسسه دیجی تایمز ریسرچ نشان می‌دهد صادرات جهانی گوشی‌های هوشمند در 2020 حدود 9 درصد به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد جهان کاهش یافته است.

به گزارش ایتنا از تسنیم، شدیدترین کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول 2020 دیده شد یعنی زمانی که صادرات جهانی گوشی‌های هوشمند حدود 20 درصد به صورت سالانه کاهش یافت. بازار این محصولات در سه ماهه دوم 2020 هم شاهد یک سقوط دورقمی بود. این رکود در فصل تابستان تک رقمی شد و روند رشد خود را در آخرین فصل 2020 آغاز کرد.

 شرکت‌ها 1.24 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در کل سال 2020 به فروش رساندند که 8.8 درصد کمتر از 2019 است. علیرغم رکود کلی بازار، گوشی‌های 5G تقاضای بالایی در 2020 داشتند چون شبکه‌های فوق سریع آنها به سرعت در سراسر جهان گسترش می‌یابند. فروش این گوشی‌ها بیش از ده برابر شد و به 280 تا 300 میلیون دستگاه رسید.

 به نظر می‌رسد تنها شرکت‌هایی که توانستند در برابر روند نزولی بازار مقاومت کنند اپل و شیائومی بودند. این دو شرکت که برای به دست آوردن مقام سومین سازنده گوشی همراه در دنیا رقابت می‌کنند، عرضه محصولات خود را بیش از 10 درصد در 2020 به صورت سالانه افزایش دادند. این در شرایطی بود که شرکت‌های سامسونگ و هواوی، دو شرکت برتر جهان، شاهد یک کاهش تولید دو رقمی بودند.
کد مطلب: 63809
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام