۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۲

رویای عربستان برای ساخت جامعه‌ای بزرگ بدون هیچ وسیله نقلیه!

ایتنا- بن سلمان به عنوان پادشاه عربستان سعودی در پی ساخت منطقه مسکونی طبیعت دوست ویژه‌ای است که در آن نیازی به استفاده از هیچ‌گونه خودرویی نباشد.
رویای عربستان برای ساخت جامعه‌ای بزرگ بدون هیچ وسیله نقلیه!
بن سلمان به عنوان پادشاه عربستان سعودی در پی ساخت منطقه مسکونی طبیعت دوست ویژه‌ای است که در آن نیازی به استفاده از هیچ گونه خودرویی نباشد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، محمد بن سلمان به عنوان پادشاه عربستان سعودی اعلام کرد که قصد دارد تا شبکه‌ای از شهرهای کوچک را بسازد که در آن‌ها از هیچ جاده یا خودرویی استفاده نمی‌شود.  این پروژه که The Line خوانده می‌شود به عنوان بخشی از پروژه بزرگ‌تر NEOM شناخته می‌شود که در اکتیر 2017 با سرمایه گذاری 500 میلیارد دلاری شروع به کار کرد.
 
اظهارات بن سلمان حاکی از آن است که در این سازه از خودروهای خودران با سرعت بسیار بالا استفاده می‌شود و یک چیدمان شهری برای تامین امکاناتی اولیه نظیر مدارس و کلینیک‌‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد که فاصله همه آن‌ها بیش از 5 دقیقه پیاده روی نخواهد بود.  برگزار کنندگان این پروژه اعلام کردند که هیچ سفری در این منطقه بیش از 20 دقیقه طول نخواهد کشید.
 
قرار است یک میلیون نفر در داخل The Line زندگی کنند.  طبق اعلام رسمی طول این سازه 170 کیلومتر خواهد بود و توسط انرژی پاک 100 درصدی تأمین نیرو می‌شود.  این شهر بر طبیعت متمرکز خواهد شد  یک لایه انسانی در سطح و دو لایه اضافی برای زیرساخت و حمل و نقل  در زیر پنهان خواهد شد.  
 
 
 
علاوه بر این سازندگان این منطقه مسکونی ادعا می‌كنند كه یک هوش مصنوعی The Line را رصد خواهد کرد و با استفاده از داده‌‌ها و مدل‌‌های پیش بینی، راه‌‌های بهبود زندگی روزمره را به کارشناسان ارائه خواهد داد.  ساخت این کلان شهر قرار است در سه ماهه جاری سال 2021 آغاز شود.  این بخشی از چشم‌انداز پروژه سعودی 2030 است که برای ایجاد 380،000 شغل و 180 میلیارد ریال سعودی (48 میلیارد دلار) تولید ناخالص داخلی طراحی شده است.
 
توسعه NEOM بحث برانگیز بوده است.  همانطور که گاردین گزارش می‌دهد، این پروژه به زمینی نیاز دارد که در حال حاضر توسط قبیله حویتی اشغال شده است.  یک عضو این قبیله به نام عبدالرحیم الحویتی، سال گذشته پس از توضیح در ویدئویی مبنی بر اینکه وی و دیگر اعضای قبیله در حال اخراج از محل زندگی شان هستند توسط نیروهای امنیتی سعودی کشته شد.  به گزارش بی.بی.سی، امنیت دولتی عربستان سعودی مرگ وی را تأیید کرد  اما ادعا کرد که او به سمت نیروهای امنیتی این کشور شلیک کرده است و به آن‌ها چاره‌ای جز مبادله آتش نداد.  
 
سال گذشته قرار بود NEOM اسپانسر مسابقات قهرمانی اروپا در مسابقات لیگ آف لجندز باشد.  واکنش گسترده مفسران و طرفداران esports  موجب شد که Riot Games به عنوان سازنده لیگ آف لجندز این قرارداد اسپانسری را کنار بگذارد.
 
کد مطلب: 63774
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام