۰
plusresetminus
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۵

امکان تبدیل همراه‌های هوشمند قدیمی سامسونگ به دستگاه‌های اینترنت اشیا

ایتنا- سامسونگ سعی دارد با ارائه قابلیت‌های جدید برای تلفن‌های همراه هوشمند قدیمی کاربری‌های جدیدی را برای آن‌ها تعریف کند.
امکان تبدیل همراه‌های هوشمند قدیمی سامسونگ به دستگاه‌های اینترنت اشیا
سامسونگ سهی دارد با ارائه قابلیت‌‌های جدید برای تلفن‌‌های همراه هوشمند قدیمی کاربری‌‌های جدیدی را برای آن‌ها تعریف کند.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، چند سال قبل سامسونگ از طرح ابتدایی جدیدی برای پایداری محصولات خود به نام Galaxy Upcycling رونمایی کرد. این طرح تلاشی در جهت استفاده مجدد از همراه‌‌های هوشمند قدیمی تر بود.
از آن زمان تا کنون اطلاعات چندانی درباره این طرح منتشر نشد اما سامسونگ به تازگی در مراسم CES 2021 نسخه متحول شده این طرح را معرفی کرد.
 
ایده اصلی Galaxy Upcycling این است که افرادی که هنوز تلفن‌‌های همراه قدیمی خود را دور نینداخته اند بتوانند از این دستگاه‌‌ها به عنوان بخشی از خانه هوشمند خود استفاده کنند.
 سامسونگ برای امکان استفاده از قابلیت‌‌های جدید برای همراه‌‌های هوشمند قدیمی به‌روزرسانی نرم افزاری ویژه ای را برای آنها عرضه خواهد کرد که به کاربران اجازه میدهد تا نحوه استفاده از دستگاهشان را مشخص کنند.
 
برای مثال امکان این وجود دارد که از تلفن همراه قدیمی به عنوان یک دوربین ناظر بر کودکان استفاده کرد.  به این ترتیب در صورتی که کودک گریه کند، این دستگاه اعلانی را برای همراه هوشمند والدین میفرستد و آنها می‌توانند کودک خود را بررسی کنند.
 
 
 
 نمونه دیگر امکان استفاده از تلفن همراه قدیمی برای تشخیص تغییرات در نورپردازی محیط اتاق و روشن کردن خودکار لامپ‌‌ها است.
به این ترتیب اگر حیوان خانگی تان در خانه تنها است میتوانید خاطر جمع باشید که با تاریک شدن هوا چراغ‌‌های مورد نیاز خانه برایش روشن می‌شوند.
 
بسیاری از افراد در حال حاضر برای تلفن‌‌های همراه قدیمی خود کاربری‌‌های جدیدی پیدا میکنند.  برای مثال برخی از افراد آیفون‌‌های قدیمی خود را به دیوار آویزان کرده و از آن برای کنترل از راه دور ترموستات‌‌ها استفاده میکنند و همچنین شاید بتوان از یک آیپد بسیار قدیمی در آشپزخانه برای بررسی دستور پخت غذا‌‌ها استفاده کرد.
 
با این حال دریافت پشتیبانی از جانب کمپانی ای به بزرگی سامسونگ و دریافت قابلیت‌‌های جدید برای همراه‌‌های هوشمند قویمی بسیار مهم است.
با این حال هنوز مشخص نیست که چه زمانی این قابلیت‌‌ها توسط سامسونگ برای دستگاه‌‌های قدیمی عرضه خواهند شد.
 
کد مطلب: 63772
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام