۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰

بازآفرینی وب توسط برنرزلی

ایتنا - تیم برنرز لی، دانشمند رایانه بریتانیایی که برای ابداع سیستم ناوبری اینترنت معروف به شبکه جهانی وب لقب "سر" دریافت کرد، قصد دارد بار دیگر فضای سایبر را تغییر دهد.
بازآفرینی وب  توسط برنرزلی

تیم برنرز لی، دانشمند رایانه بریتانیایی که برای ابداع سیستم ناوبری اینترنت معروف به شبکه جهانی وب لقب "سر" دریافت کرد، قصد دارد بار دیگر فضای سایبر را تغییر دهد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، برنز لی با استارتاپ جدیدی به نام اینراپت، قصد دارد برخی از مشکلاتی که در دوران پلتفرم‌های بسته و عظیمی مانند فیس‌بوک "وب باز" را فلج کرده است، ترمیم کند.

استارتاپ اینراپت بر اساس ایده‌های شکل گرفته در پروژه نرم‌افزار کد باز "سولید"، وعده وبی را می‌دهد که در آن افراد از یک نام کاربری برای هر سرویسی استفاده می کنند و اطلاعات شخصی در پادها یا محل نگهداری دیتای شخصی کاربر که تحت کنترل خود کاربر قرار دارد، نگهداری می‌شوند.

برنز لی، در مصاحبه با رویترز اظهار کرد: وب جدید و آپدیت شده افراد را قادر خواهد ساخت به صورت تک به تک به اشتراک گذاری و همکاری بپردازند و تحت کنترل نباشند در حالی که شبکه‌های اجتماعی بزرگ با فراهم کردن امکان اشتراک گذاری اطلاعات به کاربران، بسیار موفق بوده‌اند اما کاربر تحت کنترل آنها قرار دارد.

جان بروس، یک مدیر باسابقه حوزه فناوری و مدیرعامل اینراپت اظهار کرد: سرویس سلامت ملی انگلیس، بی.بی.سی و دولت فلاندرز بلژیک مشتریان پایلوت این استارتاپ هستند و این شرکت امیدوار است تا آوریل مشتریان بیشتری را جذب کند.

بر اساس گزارش رویترز، هدف اصلی اینراپت نوشته شدن برنامه‌ها برای این پلتفرم توسط طراحان نرم افزاری است. اینراپت هم مانند وب اولیه در هسته خود مشتمل بر مجموعه‌ای از پروتکل‌ها برای چگونگی برقراری ارتباط ماشین‌ها با یکدیگر است.
کد مطلب: 63767
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام