۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۶

اپلیکیشن‌های مربوط به «مهمانی‌های یواشکی» از اپل استور حذف شدند

ایتنا - اپل برنامه‌هایی را که برای سازماندهی و برگزاری مهمانی‌های یواشکی و مخفی در ایام شیوع ویروس کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرند، از فروشگاه آنلاین اپلیکیشن‌های خود حذف کرد.
اپلیکیشن‌های مربوط به «مهمانی‌های یواشکی» از اپل استور حذف شدند

اپل برنامه‌هایی را که برای سازماندهی و برگزاری مهمانی‌های یواشکی و مخفی در ایام شیوع ویروس کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرند، از فروشگاه آنلاین اپلیکیشن‌های خود حذف کرد.

به گزارش ایتنا از مهر، طولانی شدن شیوع ویروس کرونا باعث شده بسیاری از مردم کشورهای غربی به برگزاری مهمانی‌های مخفیانه و غیرقانونی روی آورند. این اقدام بر خلاف مقررات قرنطینه در این کشورهاست. با این حال برخی افراد به این مقررات اهمیتی نداده و به دنبال قانون‌شکنی هستند.

تعدادی از این قانون شکن‌ها حتی اپلیکیشن‌هایی برای تسهیل برگزاری مهمانی‌های خود ابداع کرده‌اند. از جمله این برنامه‌ها که با سیستم عامل آی او اس سازگار است، می‌توان به برنامه وایب اشاره کرد. اپل اعلام کرده که با شناسایی هدف از تولید این برنامه آن را از اپ استور حذف کرده است.

پیش از این حساب کاربری برنامه یادشده در اپلیکیشن تیک تاک نیز حذف شده بود. در عین حال وب سایت این برنامه نیز از دسترس خارج شده است. بعد از برنامه‌ریزی برگزاری یک مهمانی از طریق برنامه یادشده آدرس برگزاری آن تنها دو ساعت قبل از آغاز برای شرکت کنندگان ارسال می‌شد.

برنامه یادشده که بیشتر برای استفاده کاربران آمریکایی عرضه شده بود، خدماتی را ارائه می‌کند که بر اساس قوانین فعلی آمریکا غیرقانونی تلقی می‌شود. برای کسب اطمینان از عدم نفوذ پلیس به این برنامه تمامی کاربران باید عکس خود و اطلاعات دقیق هویتی خود را در آن وارد می‌کردند. برنامه یادشده تا قبل از دسترس خارج شدن دارای چند هزار کاربر بوده و چندهزار کاربر دیگر نیز در مرحله تأیید اطلاعات هویتی بودند.
کد مطلب: 63643
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام