۰
plusresetminus
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۰

ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره در مدارس نیویورک

ایتنا- ایالت نیوروک در پی انتقاد های فراوان مخالفان برای اولین بار استفاده از فناوری تشخیص چهره را در مدارس این ایالت ممنوع اعلام کرد.
ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره در مدارس نیویورک
ایالت نیوروک در پی انتقاد های فراوان مخالفان برای اولین بار استفاده از فناوری تشخیص چهره را در مدارس این ایالت ممنوع اعلام کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، بسیاری از ایالت‌ها و شهرهای آمریکا استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط دولت و مقامات قضایی را ممنوع اعلام کرده اند اما این ممنوعیت هم اکنون به کلاس های درس نیز گسترش پیدا کرده است.
 
اسالت نیویورک به صورت موقت استفاده از فناوری تشخیص چهره و سایر فناوری های بیومتریک در مدارس را در پی حفظ حریم خصوصی، امنیت و ایمنی دانش آموزان تا اوایل جولای 2022 ممنوع کرده‌اند. فوربز خاطر نشان کرد که نیویورک اولین ایالتی است که استفاده از این فناوری را در مدارس ممنوع کرده است.
 
اداره فناوری اطلاعات نیویورک در همکاری با وزارت آموزش این کشور با مصاحبه با والدین و آموزگارها سعی دارد تا میزان و چگونگی تاثیر این فناوری روی حریم خصوصی و آزادی های مدنی دانش آموزان را بررسی کند. مقامات این ایالت در رابطه با نحوه استفاده از داده های جمع آوری شده توسط فناوری تشخیص چهره و همچنین تعصب این فناوری که زن ها، کودکان و افراد رنگین پوست را به اشتباه شناسایی می‌کند، نگران هستند.
 
 
 
قانون تصویب کننده این ممنوعیت پس از آن به اجرا در آمد که منطقه مدرسه لاکپورت سیتی انتقادهایی را در رابطه با استفاده از فناوری تشخیص چهره در تمامی موسسه های K-12 این بخش اعلام کرد. این فناوری به منظور تشخیص سریع متجاوزان، کارمندان غیر مجاز و سایر تهدید های ممکن تعبیه شده بود.
 
با این حال مخالفان، این اقدام را به عنوان تجاوز به حریم خصوصی و ازادی افراد تلقی کرده و آن را مصداق استفاده از کودکان جهت آزمایش های اثبات نشده خواندند. به گفته آنها این فناوری موجب می‌شود که کودکان برای خطاهای کوچک نیز مورد بازخواست قرار بگیرند.
 
توقف اجرای این قانون در بازی زمانی فعلی که بسیاری از کودکان به صورت از راه دور درس می‌خوانند یا زمان رفتن به مدرسه ماسک می‌زنند، آسان است. با این حال این اقدام نیویورک ممکن است موجب آن‌شود که سایر ایالت‌ها نیز استفاده از تشخیص چهره را ممنوع اعلام کنند.
 
کد مطلب: 63554
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام