۰
plusresetminus
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶

احتمال تجزیه غول‌های فناوری در اروپا

ایتنا - کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا احتمالا تجزیه شرکت‌های بزرگ فناوری در این قاره را آخرین اقدام ممکن برای اصلاح وضعیت بازار دانست.
احتمال تجزیه غول‌های فناوری در اروپا


مارگرت وستاگر کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا در سخنرانی کنفرانس مجازی اجلاس وب گفت: تجزیه شرکت‌های بزرگ فناوری امکان پذیر است. اگر کسی کاری غیرقانونی انجام دهد که خسارت بار باشد و فقط با تجزیه ساختاری بتوان آن را جبران کرد و اگر این تجزیه تنها راه بازگشت بازار به حالت قبل باشد، آن را انجام خواهیم داد.

به گزارش ایتنا از مهر، وستاگر اضافه کرد تجزیه شرکت‌های بزرگ فناوری را به عنوان آخرین اقدام ممکن برای اصلاح وضعیت در نظر می‌گیرد. قبل از آن باید اقدامات دیگر آزمایش شود.

کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا همچنین تاثیرگذاری درخواست‌های حقوقی برای تجزیه شرکت‌های بزرگ فناوری را زیر سوال برد. او در این باره افزود: باید این موضوع را در نظر گرفت که آیا چنین اقدامی در آینده قابل پیش‌بینی و در بازار انجام پذیر است یا خیر چون به طور واضح باید مدت زمان زیادی را صرف دادگاه‌ها و دعوی حقوقی کرد.

هم اکنون  در اروپا و آمریکا بحث تجزیه شرکت‌های بزرگ مانند فیس‌بوک، گوگل و آمازون بسیار داغ است زیرا منتقدان معتقدند این ماهیت‌ها با سلطه بر بازار اجازه نمی‌دهند شرکت‌های کوچک رشد کنند.
کد مطلب: 63283
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر