۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۰

روستاهای بیش از ۲۰ خانوار به اینترنت متصل می‌شوند

ایتنا - وزیر ارتباطات : تا پایان سال جاری همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت مجهز می‎شوند.ش
روستاهای بیش از ۲۰ خانوار به اینترنت متصل می‌شوند

وزیر ارتباطات با اشاره به تسهیل دسترسی دانش‌آموزان به اینترنت گفت: وقتی متوجه مشکل حاد اینترنت در دو شهرستان استان زنجان شدیم و فهمیدیم کودکان این مناطق با مشکل آموزش مجازی مواجه هستند، تصور کردیم اینها بچه‌های خود ما هستند که نمی‌توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشکلات این مناطق استفاده کردیم.

به گزارش ایتنا از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی استان زنجان که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور امام جمعه، استاندار و سرپرست اداره فناوری اطلاعات استان و مسئولان مخابرات و همراه اول کشور برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌های ارتباطی استان زنجان پیشرفت خوبی داشته‌اند به طوری که تاکنون ۷۰ سایت برای ۹۵ روستا دایر شده است.

وی با اشاره به تاسیس دو سایت جاده‌ای در این استان تصریح کرد: ۵۰ درصد از مبلغ برای تامین برق این سایت‌ها از سوی وزارت ارتباطات و ۵۰ درصد مابقی از طرف استانداری زنجان تقبل شده است. شرکت ایرانسل هم احداث دکل را سریع در دستور کار خود قرار داده، تا دهه فجر این سایت‌های روستایی به اتمام برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در تلاش برای رفع مشکلات ارتباطی استان زنجان هستیم، خاطرنشان کرد: وقتی متوجه مشکل حاد اینترنت دو شهرستان زنجان شدیم و فهمیدیم کودکان این مناطق با مشکل آموزش مجازی مواجه هستند تصور کردیم اینها بچه‌های خود ما هستند که نمی‌توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشکلات این مناطق استفاده کردیم.

آذری جهرمی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا مشکلات ارتباطی استان‌هایی مانند: هرمزگان، سیستان و بلوچستان، زنجان، کهیگلویه و بویراحمد، کردستان، فارس و زنجان رفع شود.
 
تجهیز روستاها به اینترنت
وی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت مجهز می‎شوند بیان کرد: دوستان ما همه ظرفیت‌ها را به کار گرفته‌اند تا همه روستاهای بیش از ۲۰ خانوار از اینترنت بهره‌مند شوند. ما این نوع خدمت‌رسانی به مردم را نعمتی از سوی خدا می‌دانیم و از خداوند تشکر می‌کنیم.

اگر کرونا سال ۹۵ می آمد چه می‌شد؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در سال ۹۶ عمده روستاهای ایران از اینترنت محروم بودند خاطرنشان کرد: گاهی اوقات مرور می‌کنم که اگر بیماری کرونا در سال ۹۵ به ایران می‌آمد چه میزان از دانش‌آموزان از تحصیل محروم می‌شدند؟ سلامت چه تعداد خانواده آسیب می‌دید؟ همکاران من در این سال‌ها زحمت کشیدند تا تعداد زیادی از روستاها از اینترنت بهره‌مند شوند.

آذری جهرمی با اشاره به جوسازی و اغراق‌هایی که این روزها در فضای مجازی درباره ضعف اینترنت روستایی و اینکه عکسی در فضای مجازی رد و بدل می‌شود که در فلان روستا اینترنت وجود ندارد و برخی رسانه‌های داخلی هم منتظر هستند تا خدمات حوزه ارتباطات در توسعه اینترنت روستایی را نقد کنند، گفت: البته من به آنها حق می‌دهم تا ما را نقد کنند اما در کنار نقد باید خدماتی که ارائه شده است را بینند. در آن سو ضدانقلاب‌ هم که منتظر سیاه‌نمایی است از این موضوع سواستفاده می کند و همین موضوع سبب دلسردی همکاران تلاشگر من می‌شود.

وی ادامه داد: افرادی که برای تسهیل دسترسی ارتباطی تلاش کرده‌اند پیش من گلایه می‌کنند که زحمات ما دیده نمی‌شود و پاسخ من این است که مکدر نباشید و این عکس ها و اخبار را فرصت بدانید برای رفع کاستی ها و مشکلات. به همکارانم توصیه کردم تا گروهی درست کنیم و هر عکسی فارغ از اینکه حقیقت باشد یا کذب را در آن منتشر  و پیگیری کنیم تا اگر مشکلی وجود داشت خیلی سریع پیگیری و رفع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد به همه مدیران کل ابلاغ کرده که این بزرگترین فرصت است تا اشکالات را رفع کنیم و وقتی مردم تلاش شما را می‌بینند خوشحال می‌شوند.

آذری جهرمی درباره کسانی که در پی جوسازی رسانه‌ای هستند، گفت: کسانی که عکس‌ها و فیلم های نقاط محروم را با هدف این مجموعه ارتباطات دلسوزی نداشتن همکاران من منتشر می کنند، از این موضوع غافلند که ما هوشیاریم و همه مشکلات را می‌بینیم و پیگیری می‌کنیم و با این روش، توانمندی‌های‌مان به نمایش گذاشته می‌شود. ما اعتقاد داریم رسیدن به کمال دو بعد دارد یکی شخصی و دیگری خدمت به خلق است که موجب تعالی انسان می‌شود. امیدوارم این اقدامات ما ذخیره خیر برای دنیا و آخرت باشد.

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های ارتباطی استان زنجان در دهه فجر بیان کرد: گزارش اتمام پروژه‌ها و خدمات در دهه فجر بانام شهید «شهریاری» به مردم ارایه کنیم تا اثری ماندگار برای مردم این استان باشد.
کد مطلب: 63257
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«تصور کردیم اینها بچه‌های خود ما هستند که نمی‌توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشکلات این مناطق استفاده کردیم»
چه خوشایند است شنیدن چنین سخنانی ، امید آنکه همه مدیران و دست اندرکاران ، زبانشان گویای افکارشان باشد ، هنوز کلام وزیر جوان که گفت « اینترنت حق مردم است » در خاطر مانده ، اما متاسفانه هستند افرادی که کمی و یا شاید بیشتر از کمی ، با خودمحوری و برخوردهای سلیقه ای ، سهوا یا عمدا ، در عمل موجب کمی و کمی دلسردی مردم میشوند ، و یا شاید اینان همان ستون پنجم باشند و تا حدی بخیل باشند که تحمل دیدن آسایش و آرامش مردم را ندارند ، باری به هر جهت ، فارغ از هر دیدگاهی ، مردم بسیار بسیار هوشمندتر از آن هستند که خیلی ها حتی گمانش را هم نمی کنند ، مردم می بینند و می دانند و آگاهند ، که چه میشود و چکار می شود ، و ای کاش قدم برداشتن در راه کسب آرامش و آسایش همگانی ، فدای سیاسی کاری نشود ، و فراموش نکنیم که همه به نوعی در این دیار یک خانواده هستیم ، اگر نسبت خونی نداشته باشیم ، بدون شک نسبت وطنی داریم ، همه با هم در این آب و خاک زندگی می کنیم و چه بهتر که همسایه من هم آرامش و آسایش داشته باشد که آرامش او موجب آرامش من هم خواهد شد. انشااله.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام