d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - انتشار مطلب آموزشی با عنوان آموزش هک و نفوذ جرم است
۱
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۳

انتشار مطلب آموزشی با عنوان آموزش هک و نفوذ جرم است

ایتنا - آموزش هک و دسترسی غیر مجاز به اطلاعات دیگر افراد در اینترنت بسیار دیده می‌شود که باید به انتشار دهندگان این قبیل جزوه و مطالب آموزشی هشدار داد که این اقدام آنها جرم بوده و فرد مرتکب به حبس و جزای نقدی محکوم خواهد شد.
انتشار مطلب آموزشی با عنوان آموزش هک و نفوذ جرم است

فضای اینترنت و فضای مجازی بستری است که علاوه بر مزیت‌های فراوان دارای خطرات و تهدیدهایی نیز است. یکی از این تهدیدها که امروزه بسیار دامن گیر فضای مجازی شده هک شدن و دسترسی به اطلاعات کاربران است.

در این راستا متاسفانه آموزش هک و دسترسی غیر مجاز به اطلاعات دیگر افراد در اینترنت بسیار دیده می‌شود که باید به انتشار دهندگان این قبیل جزوه و مطالب آموزشی هشدار داد که این اقدام آنها جرم بوده و فرد مرتکب به حبس و جزای نقدی محکوم خواهد شد.

در قانون جرایم رایانه‌ای آمده است:

ماده ۲۵ـ هر شخصی که مرتکب اعمال زیر شود، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تا بیست میلیون (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد:

الف) تولید یا انتشار یا توزیع و در دسترس قرار دادن یا معامله داده‌ها یا نرم افزارها یا هر نوع ابزار الکترونیکی که صرفاً به منظور ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می‌رود.

ب) فروش یا انتشار یا در دسترس قراردادن گذر واژه یا هر داده ای که امکان دسترسی غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را بدون رضایت او فراهم می‌کند.

ج) انتشار یا در دسترس قراردادن محتویات آموزش دسترسی غیرمجاز، شنود غیرمجاز، جاسوسی رایانه ای و تخریب و اخلال در داده‌ها یا سیستم های رایانه ای و مخابراتی.

تبصره ـ چنانچه مرتکب، اعمال یادشده را حرفه خود قرار داده باشد، به حداکثر هر دو مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد.
 

منبع: پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا
کد مطلب: 63096
نام شما
آدرس ايميل شما


Reza
feedback
Iran, Islamic Republic of
این آموزش‌ها باعث افزایش ایمنی در برابر تهاجمان سایبری خارجی است. مردم باید با تهدیدات سایبری آشنا شوند تا بتوانند در مقابل آن بیاستند.
از طریق آموزش ندادن طاهرا جلوی حمات را از داخل می‌گیرند ولی با کاهش اطلاعات عمومی جامعه باعث آسیب پذیری امنیتی شدید سیستم ها در مقابل حملات از خارج می‌شویم.
تازه یادمون نره که معمولا اطلاعاتی که باعث حملات می‌شه دسته اول و به زبان انگلیسی است پس محدود کردن آموزش همان هدف ظاهری را هم برآورده نمی‌کند.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام