d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - احراز هویت دومرحله‌ای ناکارآمد است
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
مدیر بخش امنیت هویت مایکروسافت:

احراز هویت دومرحله‌ای ناکارآمد است

ایتنا - یکی از مدیران مایکروسافت نسبت به ناکارآمدی پسوردها و همچنین روش‌های احراز هویت چند عاملی هشدار داده است.
احراز هویت دومرحله‌ای ناکارآمد است

 مدیر بخش امنیت هویت در مایکروسافت نسبت به ناکارآمدی پسوردها و همچنین شیوه‌های احراز هویت چند عاملی هشدار داده است.

به گزارش ایتنا از مهر، آلکس وینرت چندی قبل هشدار داد که پسوردها کارآمد نیستند و با دلایلی ادعا کرد حتی پسوردهای قدرتمند نیز لزوما کارآمد نیستند.  او در این باره گفت: هنگام بررسی ترکیب و تعداد کاراکترها، پسورد اهمیت زیادی ندارد. به یاد داشته باشید هکرها تمام توجهشان معطوف سرقت پسوردها است. این یک نکته تمایز میان امنیت در وضعیت نظری و عملی است.

به عبارت دیگر با وجود تمام تلاش کاربران، هکرها پسوردها را سرقت می‌کنند و حتی پسوردهای قدرتمند نیز مانعی برای مجرمان سایبری به حساب نمی‌آید.

این در حالی است که به گفته این مدیر مایکروسافت شیوه‌های احراز هویت چند عاملی مبتنی بر تلفن (مانند ارسال پیامک رمز یکبار مصرف برای انجام تراکنش بانکی) نیز ایمن نیست. وینرت در یک پست وبلاگی در این باره نوشت: تصور می کنم این غیرایمن‌ترین روش احراز هویت چند عاملی باشد. هنگامیکه پروتکل‌های پیامکی و صوتی توسعه یافتند،  بدون رمزگذاری طراحی شده بودند. این بدان معنا است که هرکسی که دسترسی به شبکه سوییچ تلفن‌ها داشته باشد می تواند به آنها دسترسی بیاید.

به گفته او برای این منظور می توان از احراز هویت مبتنی بر اپلیکیشن استفاده کرد. اپ ایمنی بیشتری دارد زیرا برای ارائه سرویس به اپراتور موبایل اتکا ندارد. کدها در اپ توسعه یافته اند و به سرعت منقضی می شوند.
کد مطلب: 63054
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير