d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - آذری‌جهرمی:فیلترینگ عامل اصلی افت کیفیت اینترنت است
۴
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶

آذری‌جهرمی:فیلترینگ عامل اصلی افت کیفیت اینترنت است

ایتنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حال شبکه اینترنت کشور به صورت عمومی خوب است، اما فیلترینگ تاثیر سویی بر کیفیت آن دارد.
آذری‌جهرمی:فیلترینگ عامل اصلی افت کیفیت اینترنت است

«محمدجواد آذری جهرمی» روز یکشنبه در گفت و گویی درباره کیفیت اینترنت گفت: شاخص‌های کیفی عمومی اینترنت کشور نشان می‌دهد شرایط شبکه در بسیاری از نقاط مطلوب و در چند استان، پایین‌تر از انتظار است.  

وی با بیان این‌که عدم مطلوبیت در برخی نقاط تراکم پایین سایت‌های آنتن‌دهی است، افزود: شبکه مخابرات ایران ظرفیت انتقال مناسب را برای اپراتورها فراهم نمی‌کند تا آن‌ها بتوانند خدمات مناسبی به کاربران خود در نقاط مختلف کشور ارائه دهند.  

به گزارش ایتنا از ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: زمانی که مشکلات مربوط به کیفیت اینترنت به ما گزارش می‌شود و آن را بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم مشکل اصلی فیلترینگ و اثر سویی است که این اتفاق بر تجربه کاربری می‌گذارد.

وی ادامه داد: روشن کردن فیلترشکن‌ها باعث می‌شود استفاده از سرویس‌های داخلی علاوه بر هزینه زیاد با کندی روبه‌رو شود. همین مسئله کیفیت اینترنت را خراب می‌کند. عمده شکایتی که از کندی ارتباط به ما ارسال می‌شود ناشی از تاثیر سو فیلترینگ بر کیفیت اینترنت است.  
آذری جهرمی افزود: در برخی از استان‌ها مانند مناطقی از کرمان و سیستان بلوچستان، به دلیل محدود بودن ظرفیت انتقال مخابرات، با کندی اینترنت روبه‌رو هستیم. این افت کیفیت در مناطقی از استان تهران هم گزارش می‌شود که دلیل آن بیشتر به عدم اجازه شهروندان و شهرداری برای احداث سایت توسط اپراتورها برمی‌گردد.

مناطقی از تهران به دلیل متراکم بودن نیاز به احداث سایت بیشتر دارند، اما عدم صدور مجوز برای احداث سایت، کیفیت اینترنت را با چالش روبه‌رو می‌کند. هنوز برای این مسئله راه‌حلی اندیشیده نشده است.

کیفیت پایین اینترنت مسئله‌ای است که معمولاً در اعتراض به وزارت ارتباطات از زبان شهروندان می‌شنویم. بازیکن‌های بازی‌های رایانه‌ای، کسب‌وکارهای اینترنتی و حتی کاربرانی که روزانه دقایقی را در شبکه‌های مجازی می‌گذرانند، اغلب کیفیت اینترنت را مطلوب نمی‌دانند.
تازه‌ترین گزارشی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر کرد نیز نشان می‌دهد جهشی که در بالا بردن پوشش‌دهی اینترنت در کشور داشتیم از نظر کمی جهش بی‌نظیری بوده، اما از نظر کیفیت هنوز نتوانسته تجربه دل‌نشینی را نصیب کاربران کند.
کد مطلب: 63050
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«متوجه می‌شویم مشکل اصلی فیلترینگ و اثر سویی است که این اتفاق بر تجربه کاربری می‌گذارد.
وی ادامه داد: روشن کردن فیلترشکن‌ها باعث می‌شود استفاده از سرویس‌های داخلی علاوه بر هزینه زیاد با کندی روبه‌رو شود.»
برادر بزرگوار همانطور که قبلا بیان کردید ، حدود سی میلیون فیلترشکن وجود دارد که به نوعی کاربران استفاده می کنند ، به گمانم اگر به دنبال علل استفاده از فیلترینگ و فیلترشکن باشیم و با یافتن جواب در رفع فیلترینگ حرکتی انجام دهیم ، این همه دچار زحمت و هزینه نخواهیم شد.
feedback
Iran, Islamic Republic of
سه روز پیش همراه اول در فاصله ی دویست متری تا منزل ما یک دکل جدید زده اصلا هیچ تغییر در سرعت نمی‌بینیم! هر چی با speed test تست می کنیم جز نوسان چیزی نمی‌بینیم! سرعت هم همش گیر کرده روی ۱۳ مگابیت بر ثانیه! بنده خدا دلم واسه این نصاب دکل ها سوخت😑 دو روزه بالای این دکل ۳۰ متری عرق ریختن با این همه خطر واسه هیچ!!!
feedback
Iran, Islamic Republic of
بدتر از همه به اصطلاح متخصصان همراه اول هستن که حتی دکل مناسب یک منطقه رو نمیدونن! اما ایرانسل تو هر محله با توجه به مختصات جغرافیایی دکل مناسب نصب می کنه و سرعت به مراتب بالاتری داره، همراه اول نمیدونه تو شهری مثل خرم آباد که دره مانند هست باید ارتفاع دکل پایین تر باشه چون این دکل های بلند مناسب تبریزو مشهد واراک و تهران هستن، فقط آدم دلش به حال این هدر رفت هزینه در همراه اول میسوزه! این اطلاعات از یک دوست که کار و تخصصش هست سوال کردم
feedback
United States
شما که کاره ای نیستی استعفا بده
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام