d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - آمازون به خرده فروشی‌ها در اروپا خسارت زده است
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
به گفته اتخادیه اروپا؛

آمازون به خرده فروشی‌ها در اروپا خسارت زده است

ایتنا - اتحادیه اروپا آمازون را متهم کرد که با سواستفاده از اطلاعات و قدرت خود در بازار، خرده فروشان کوچک را از میدان رقابت خارج می‌کند.
آمازون به خرده فروشی‌ها در اروپا خسارت زده است

اتحادیه اروپا آمازون را متهم کرده به رقابت خرده فروشی‌ها خسارت زده است. این شرکت فناوری آمریکایی متهم است با سواستفاده از قدرت و اطلاعات به مزیت رقابتی ناعادلانه‌ای بر خرده فروشان کوچک‌تری دست یافته که کالاهایشان را در آمازون می‌فروشند.

به گزارش ایتنا از مهر، این اقدام در حالی انجام می‌شود که همه‌گیری ویروس کرونا، نقش آمازون در اقتصاد جهانی را پررنگتر کرده زیرا فروش آنلاین در قرنطینه به اوج رسیده است.

البته از مدتی کمیسیون اتحادیه اروپا تحقیقات درباره موقعیت آمازون به عنوان یک بستر برای شرکت‌های کوچک و یک فروشنده رقیب را آغاز کرده است.

در همین راستا قانونگذاران اتحادیه اروپا عملکرد آمازون برای جمع آوری اطلاعات رقبایی که در پلتفرمش کالاهای مختلف از لوازم الکترونیکی گرفته تا مواد غذایی می‌فروشند را بررسی کرده است. آنها ادعا می کنند آمازون با استفاده از اطلاعات حساس که نشان می‌دهد چه کالایی محبوب است، محصولات خود را ارتقا می‌دهد.

«مارگرت وستاگر» کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا در این باره می‌گوید: استفاده از اطلاعات به آمازون اجازه می‌دهد روی کالاهای پرفروش تمرکز کند به این ترتیب فروشندگان طرف سوم را به حاشیه می‌راند و ظرفیت رشد آنها را محدود می‌کند.

این درحالی است که آمازون در آمریکا نیز با چالش‌هایی روبرو است و قانونگذاران این کشور نیز مشغول بررسی شیوه عملکرد آن با فروشندگان خرد هستند.
کد مطلب: 63008
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام