۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰

قطع دسترسی گوشی‌های اندرویدی قدیمی به سایت‌های ایمن

ایتنا - توسعه دهندگان برنامه به طور معمول پشتیبانی از سیستم‌های عامل قدیمی را قطع می کنند.
قطع دسترسی گوشی‌های اندرویدی قدیمی به سایت‌های ایمن

یک مرجع صدور گواهینامه هشدار داده دستگاه‌هایی با نسخه‌های اندروید قدیمی تر از ۷.۱.۱ از سال آینده میلادی امکان دسترسی به وب‌سایت‌های ایمن را از دست می دهند.

به گزارش ایتنا از مهر، طبق گزارشی جدید یک مرجع صدور گواهینامه به نام Lets Encrypt هشدار داده موبایل‌هایی با نرم‌افزار اندروید قدیمی تر از ۷.۱.۱ نوقا از ۲۰۲۱ میلادی گواهینامه اعتبار دریافت نمی کنند. به این ترتیب دسترسی موبایل های مذکور  به بسیاری از وب سایت‌های ایمن مسدود می‌شود.

Let's Encrypt یک مرجع صدور گواهینامه غیرانتفاعی است که توسط گروه تحقیقات امنیت اینترنت اداره می‌شود و گواهینامه‌های X.509 را برای رمزگذاری Transport Layer Security بدون پرداخت هزینه ارائه می‌دهد.

این مرجع  از یازدهم ژانویه ۲۰۲۱ میلادی اجازه ورود پیش فرضی برای دسترسی به گواهینامه‌ای که این قابلیت را فعال می‌کند، را مسدود خواهد کرد. همچنین اجازه دسترسی از یکم سپتامبر سال آینده میلادی به طور کامل مسدود خواهد شد.

البته یک راه میانبر از طریق نصب فایرفاکس و استفاده از فروشگاه گواهینامه آن وجود دارد.

توسعه دهندگان برنامه به طور معمول پشتیبانی از سیستم‌های عامل قدیمی را قطع می کنند. این مرجع اعلام کرده حدود ۳۳.۸ درصد از کاربران اندروید در گوگل از نسخه های قدیمی تر از ۷.۱ استفاده می کنند و برخی فروشندگان سخت  افزار نیز پشتیبانی از دستگاه هایی با این سیستم عامل را قطع می کنند.
کد مطلب: 62981
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام