۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۹

پاک کردن هیستوری مرورگر را در دستور کار قرار دهید

ایتنا - کارشناسان امنیتی به کاربران جستجوگر گوگل هشدار می‌دهند که ضروری است سوابق جستجوهای خود در این پلتفرم را حذف کرده و آنها را نگهداری نکنند.
پاک کردن هیستوری مرورگر را در دستور کار قرار دهید

به گزارش ایتنا از فارس، کارشناسان امنیتی می‌گویند عدم حذف نتایج جستجو از گوگل موجب می‌شود که این شرکت اطلاعات خصوصی زیادی را از افراد جمع آوری کند که این امر می‌تواند به ضرر کاربران تمام شود و موجب به خطر افتادن امنیت و حریم شخصی آنها شود.

خطرات عدم حذف اطلاعات شخصی از گوگل
بر اساس بررسی‌های محققان امنیتی، گوگل با استفاده از سوابق جستجوی افراد و نیز اطلاعات مربوط به سایر خدمات گوگل که مورد استفاده افراد بوده تصویری کامل از سوابق استفاده هر فرد از پلتفرم های گوگل به دست می آورد و از اطلاعات یادشده برای شناخت دقیق افراد و نیز اقداماتی مانند ارسال تبلیغات هدفمند برای آنها استفاده می‌کند.

بر همین اساس کارشناسان امنیتی به کاربران تمامی خدمات گوگل توصیه می‌کنند از نگهداری داده‌های خصوصی خود بر روی سایت های وابسته به گوگل خودداری کنند و تمامی این اطلاعات را بر اساس تنظیمات قابل دسترس در خود گوگل و سرویس های وابسته به آن پاک کنند.

بر همین اساس ضروری است کاربران علاوه بر حذف داده های خود از جستجوگر گوگل، این اطلاعات را تا حد امکان از جیمیل، خدمات نقشه گوگل، سرویس درایو و غیره نیز حذف کنند.
کد مطلب: 62974
برچسب ها: مرورگر وب
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام