۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۹

افشاگری گوگل علیه مایکروسافت!

ایتنا - مایکروسافت طی مدت مشخص شده آسیب پذیری امنیتی را برطرف نکرد و در نهایت گوگل آسیب پذیری یادشده را افشا و تشریح کرد.
افشاگری گوگل علیه مایکروسافت!

گوگل بعد از هشدار به مایکروسافت آسیب پذیری امنیتی دیگری را در ویندوز با جزئیات فراوان افشا کرد، امری که به اعتبار مایکروسافت آسیب جدی می‌زند.

به گزارش ایتنا از فارس، گوگل یک هفته به مایکروسافت فرصت داده بود تا یک آسیب پذیری امنیتی شناخته شده توسط این شرکت در سیستم عامل ویندوز را برطرف کند. اما مایکروسافت طی مدت مشخص شده مشکل مذکور را برطرف نکرد و در نهایت گوگل آسیب پذیری یادشده را افشا و تشریح کرد.

مشکلات این آسیب پذیری
گوگل مدعی شده که مدتی است هکرها از این آسیب پذیری برای نفوذ به رایانه‌های کاربران سوءاستفاده می کنند و مایکروسافت نسبت به این موضوع بی توجه بوده است. آسیب پذیری شناسایی شده توسط گوگل در ویندوز CVE-2020-17087 نام گرفته و مربوط به ویندوزهای 7 و 10 است.

مهاجمان با سوءاستفاده از آسیب پذیری یادشده می توانند میزان دسترسی کاربری خود را افزایش دهند و اطلاعات خصوصی کاربران را سرقت کنند. بدین شیوه می توان به برنامه ها و نرم افزارهای مختلف ویندوز هم نفوذ کرد.

مایکروسافت نسبت به این موضوع واکنش مستقیمی نشان نداده، اما قرار است در دهم نوامبر بسته های به روزرسان تازه ای عرضه کند که احتمالا حاوی راه حل‌هایی برای مشکل اعلام شده توسط گوگل است.
کد مطلب: 62897
برچسب ها: گوگل مایکروسافت
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام