۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰

راه‌حل خلاقانه اپل برای افزایش دوام گوشی‌های هوشمند تاشو

ایتنا- اطلاعات افشاشده در ثبت اختراع جدید اپل نشان از آن دارد که این کمپانی در پی بررسی ایده‌هایی است که می‌تواند دوام صفحه‌نمایش‌های گوشی‌‌های هوشمند تاشو را افزایش دهد.
راه‌حل خلاقانه اپل برای افزایش دوام گوشی‌های هوشمند تاشو
اطلاعات افشاشده در ثبت اختراع جدید اپل نشان از آن دارد که این کمپانی در پی بررسی ایده‌هایی است که می‌تواند دوام صفحه‌نمایش‌های گوشی‌هایهوشمند تاشو را افزایش دهد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، گوشی‌های هوشمند تاشو گجت‌های نوآورانه جدیدی هستند که می‌توانند آینده گوشی‌های هوشمند باشند اما مشکل اصلی این گوشی‌های هوشمند دوام و پایداری بسیار پایین آن‌ها است. بااین‌حال به نظر می‌رسد که اپل برای حل این مشکل راه‌حل خلاقانه‌ای داشته باشد.
 
اطلاعات افشاشده از ثبت اختراعات اپل حاکی از آن است که این کمپانی مدت‌ها است که با ایده ساخت گوشی‌‌های هوشمند تاشو دست‌وپنجه نرم می‌کند. هم‌اکنون یک شایعه دیگر را نیز باید به این اطلاعات افزود و آن هم ثبت اختراع جدیدی است که برای حل یکی از مشکلات اصلی گوشی‌های هوشمند تاشو توسط اپل ایجاد شده است.
 
 
 
این ثبت اختراع که برای اولین بار توسط Patently Apple مشاهده شده است برای اولین بار در ماه آوریل فایل شده و در اکتبر 2020 منتشر شده است. در این ثبت اختراع به جزئیات یک لایه محافظتی برای صفحه‌نمایش‌های تاشو پرداخته شده است که به‌منظور جلوگیری از شکستن و ترک برداشتن آن‌ها ایجاد شده است.
 
این لایه سخت علاوه بر محافظت صفحه‌نمایش در برابر ترک‌های شکل گرفته شده می‌تواند ترک‌های کوچکی که در حال حاضر ایجاد شده آن را نیز پر کند. این قابلیت از آنجایی اهمیت دارد که ترک‌های ریز می‌توانند درنهایت به شکستگی‌های روی شیشه منجر شوند. پس پر کردن آن‌ها احتمال شکستن صفحه‌نمایش را کم می‌کند.
 
گوشی‌های هوشمند تاشو در عمل به دلیل حرکت بیشتر اجرا و به‌خصوص صفحه‌نمایشی که دارند آسیب‌پذیرتر از گوشی‌های هوشمند عادی هستند پس اهر آنچه بتواند دوام این گوشی‌های هوشمند خلاقانه و هیجان‌انگیز را بیشتر کند، می‌تواند منجر به تشویق کاربران به پرداخت مبلغ هنگفت موردنیاز برای خرید آن‌ها شود.
 
البته باید به یادداشت که ثبت اختراع‌ها همیشه به استفاده در محصول نهایی منجر نخواهند شد و معنای آن‌ها این است که کمپانی‌هایی نظیر اپل تنها در حال بررسی و کشف ایده‌های جدید هستند. به‌این‌ترتیب نمی‌توان با اطمینان اعلام کرد که این کمپانی حتی همراه هوشمند تاشویی را به بازار ارائه خواهد کرد یا خیر.
 
کد مطلب: 62886
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام