۳
۰
plusresetminus
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳

افزوده شدن ٣٠ میلیون فیلترشکن به‌دلیل فیلترینگ ناقص

ایتنا - دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فیلترینگ ناقص باعث شده که بیش از ٣٠ میلیون فیلترشکن در کشور اضافه شود.
افزوده شدن ٣٠ میلیون فیلترشکن به‌دلیل فیلترینگ ناقص

هفتمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور به ریاست سعیدرضا عاملی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش ایتنا از مهر، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر ضرورت اصلاح و بازبینی در مدل‌های تصمیم‌سازی در شوراهای کشور، پیشنهاد داد: فضای دوم آموزش و پرورش مبنای تهیه سند آموزش در فضای مجازی قرار گیرد و به همین منظور کمیته فضای دوم آموزش و پرورش با عضویت افراد متخصص در این حوزه تشکیل شود.

وی ادامه داد: در تهیه سند آموزش در فضای مجازی این سوال مطرح می‌شود که منظور از فضای مجازی صرفاً شبکه شاد است؟ و همین طور این سوال مطرح است که آموزش در فضای مجازی برای آموزش و پرورش مورد بحث است یا آموزش و پرورش در فضای دوم؟

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به خصایص معماری اینترنت، افزود: محیط مجازی دارای قابلیت خوشه‌ای، رده‌بندی و یکپارچگی است و در واقع هر کاربری به عنوان یک تولید کننده در این محیط فعال است.

عاملی با اشاره به دوفضایی شدن جهان، افزود: فضای دوم را نمی‌توان از آموزش و پرورش مستقل کرد چرا که فضای دوم ادامه آموزش و پرورش است و در واقع واقعیت فیزیکی با همان ویژگی‌ها به واقعیت مجازی تبدیل می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد فیلترینگ در کشور اظهار داشت: فیلترینگ ناقص باعث شده که بیش از ٣٠ میلیون فیلترشکن در کشور اضافه شود و قبل از فیلترینگ این حجم از فیلترشکن در کشور وجود نداشت. لذا یک تصمیم که برای صیانت از فرهنگ و ارزش‌های اسلامی اتخاذ شده بود به ضد خود تبدیل شد. در این امور باید یک همه جانبه‌نگری و عزم در اقدامات وجود داشته باشد تا در مسیر سلامت اجتماعی و صیانت از فرهنگ اسلامی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: فیلتر یک برنامه به این معناست که استفاده از آن برنامه غیرقانونی است اما گاهاً با تناقض‌های در این خصوص در سطح مسئولان نظام مواجه می‌شویم. به عنوان مثال علی‌رغم فلیتر بودن شبکه اجتماعی توئیتر بسیاری از مسئولین در آن عضو هستند و فعالیت دارند و توئیت‌های آنها منبع خبر، اخبار رسمی کشور اعم از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، مطبوعات رسمی و… قرار می‌گیرد.

عاملی تأکید کرد: پلتفرم آموزش و پرورش باید فضای دوم آموزش و پرورش را تشکیل دهد و در یک سیر تکاملی تقویت شود، به عنوان مثال گوگل ابتدا به عنوان یک جعبه جستجوی عمومی شروع به کار کرد و به مرور زمان تقریباً ۶۰ لایه مختلف داده را طراحی کرد، همین‌طور در شبکه اجتماعی فیس بوک ٧٠٠هزار برنامه (اپلیکیشن) اجرا شده است.
کد مطلب: 62843
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
France
فیلترینگ ناقص چه صیغه ای هست؟ مگر چیزی مونده فیلتر نشده باشه؟🤔😂
a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«فیلترینگ ناقص باعث شده که بیش از ٣٠ میلیون فیلترشکن در کشور اضافه شود و قبل از فیلترینگ این حجم از فیلترشکن در کشور وجود نداشت»
استاد عزیز ، برادر بزرگوار , به گمانم در فضای اینترنت و ارتباطات شبکه کامپیوتری ، پورت های سخت افزاری و نرم افزاری بسیار وجود دارد که ضرورت شبکه اینترنت برای وجود ارتباط نیازمند آنهاست ، و فیلتر شکن ها با استفاده از همین پورت ها و برقراری ارتباط با سروری دیگر ، امکان دسترسی به سایت های فیلتر شده را برای کاربر فراهم می کنند ، و از سویی برای غیرقابل دسترس شدن سایت های فیلتر شده یگانه راه مسدود کردن همه پورت هاست و‌این در نهایت به معنای قطع ارتباط کامل اینترنت است ، که خود شما بدون شک آگاهید که به هزاران دلیل اقتصادی ، فرهنگی و ..... این کار امکان پذیر نیست ، شاید وقت آن رسیده پس از این همه صرف زمان و ‌هزینه برای فیلترینگ به دنبال راهی منطقی و علمی برای حل این موضوع باشیم ، راهکارهایی مانند انواع آموزش های علمی و فرهنگی عمومی جامعه تا که اکثریت خود به نوعی احساس عدم‌ نیاز به فیلتر پیدا کنند و خود به‌ عنوان انسان های بالغ ، فهیم و با درک بالا به نوعی نقش فعال در ترد فیلترشکن داشته باشند.انشااله.
feedback
Iran, Islamic Republic of
آقا به نظرت یه خورده حرفات پارادوکس نداره؟
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای