۰
plusresetminus
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰

سند پشتیبان لو رفته آیفون دوازده 5G خبر بدی برای برخی دارندگان آن دارد

ایتنا - اپل خاطرنشان کرده که حالت Dual SIM آیفون 12 از 5G پشتیبانی نمی‌کند و در عوض کاربران را به 4G LTE هدایت می‌کند.
خبر بد برای دارندگان آیفون 12 5G !
تمام مدل‌های جدیدتر آیفون که با آیفون XS شروع می‌شود دارای قابلیت Dual SIM هستند، که حالت ویژه‌ای است که از اسلات نانو- SIMو eSIM تا به کاربران امکان دسترسی به دو خط متفاوت را بدهد. این قابلیت مشخصا برای افرادی مفید است متناوبا به سفر می‌روند یا کسانی که نیاز به یک خط جداگانه برای کسب و کارشان دارند، ولی به نظر می‌رسد که یک محدودیت بزرگ وجود داشته باشد: این حالت با 5G سازگاری ندارد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، به بیان ساده می‌توان گفت که حالت دوال سیم آیفون می‌تواند برای داشتن دو شماره تلفن بر روی یک اسمارتفون بدون نیاز به استفاده از یک سرویس اپ طرف ثالث مشکوک استفاده شود. این قابلیت برای کاربرانی در دسترس است که از سرویس وایرلس با پشتیبانی برای eSIM استفاده می‌کنند؛ اپل در وبسایت پشتیبانیش خاطرنشان کرده است که شما تنها در صورتی می‌توانید از دو اپراتور مختلف استفاده کنید که آیفونتان آنلاک باشد.
 

در سندی که وبسایت MacRumors درستی آن را تایید کرده است، اپل خاطرنشان کرده که حالت Dual SIM آیفون 12 از 5G پشتیبانی نمی‌کند و در عوض کاربران را به 4G LTE هدایت می‌کند. در بخش کاملی از این سند درز کرده اینگونه ذکر شده است:
 
آیا 5G با Dual SIM کار می‌کند؟
در زمان استفاده از دو خط در حالت Dual SIM، دیتای 5G بر روی هیچیک از خطها پشتیبانی نمی‌شود و 4G LTE انتقال داده خواهد شد. اگر مشتریان فقط از eSIM استفاده کنند و در حال استفاده از یک اپراتور و طرح سرویس که از 5G پشتیبانی می‌کند باشند، به 5G دسترسی خواهند یافت.
 
با این حال، ماجرا به این بدی هم نخواهد ماند چرا که وبسایت MacRumors مدعیست که در متریالی که مشاهده کرده است، اپل پشتیبانی از 5G را برای حالت Dual SIM از طریق یک آپدیت نرم‌افزاری که اواخر سال میلادی جاری منتشر خواهد شد عرضه می‌کند. تا آن زمان، کاربران آیفون 12 که از eSIM  استفاده می‌کنند برای دسترسی به 5G باید نانو-سیم خود را خارج کنند.
 
کد مطلب: 62778
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام