۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۸

گوگل با کمک هوش مصنوعی نتایج جست‌وجو را پیشرفته‌تر می‌کند

ایتنا - ​​​​​​​گوگل قصد دارد در آینده نزدیک با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی سرویس های جستجوی خود را ارتقا دهد.
گوگل با کمک هوش مصنوعی نتایج جست‌وجو را پیشرفته‌تر می‌کند

شرکت گوگل تصمیم دارد طی روزها و و ماه‌های آینده به روزرسانی‌های جدیدی در سرویس موتور جستجوی خود ارائه کند. به طور کلی این تغییرات با کمک روش های نوین هوش مصنوعی و ماشین یادگیری انجام می‌شوند تا نتایج جستجوی بهتری برای کاربران فراهم شود. از به روزرسانی های جدید گوگل می توان به ابزار کنترل هجی صحیح کلمات اشاره کرد. این ارتقا با کمک شبکه عصبی انجام می شود.

به گزارش ایتنا از مهر، همچنین گوگل از هوش مصنوعی برای تقسیم کردن جستجو به گروه های زیر مجموعه استفاده می‌کند تا به این ترتیب نتایج بهتری را به کاربر نشان دهد.

در کنار این موارد، از بینایی رایانشی و فناوری شناسایی گفتار برای برچسب زدن و تقسیم کردن ویدئوها به طور خودکار استفاده می شود. این نسخه خودکار بخش ابزارها است. به عنوان مثال ویدئوهای آشپزی یا مسابقات ورزشی را می‌توان دسته بندی و به طور خودکار به فصل هایی جداگانه تقسیم کرد.  این دسته بندی‌ها در نتایج جستجو نیز ظاهر می شوند.

علاوه بر آن، در روش جدید گوگل به جای کل صفحات وب متن های مستقل در صفحات منظم می شوند. این اطلاعات با کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی تحلیل می‌شوند تا نتایج جستجو را دقیق تر ارائه کنند.
کد مطلب: 62755
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای