کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

غیرفعال شدن بزرگ‌ترین شبکه جرائم سایبری توسط مایکروسافت

22 مهر 1399 ساعت 11:04

ایتنا - مایکروسافت قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از بزرگترین شبکه‌های جرایم سایبری در جهان را غیر فعال کرده است.مایکروسافت یکی از بزرگترین شبکه‌های جرایم سایبری در جهان را غیرفعال کرد زیرا بیم آن می‌رفت که از این شبکه برای ایجاد هرج و مرج و اختلال قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استفاده شود.

به گزارش ایتنا از مهر، این شرکت فناوری روز گذشته اعلام کرد با همکاری دو اپراتور مخابراتی در جهان سرورهای دستور و کنترل شبکه مجرمانه «تریک بات»(Trickbot) را قطع کرده است. این شبکه از سرویس های مایکروسافت برای ابتلای رایانه‌ها به بدافزار سو استفاده می‌شد.

در همین راستا پس از آنکه مایکروسافت درباره سواستفاده «تریک بات» از برندش شکایت کرد، با دریافت رای دادگاه توانست این شبکه خرابکاری سایبری را غیر فعال کند.

تام برت مدیر ارشد امنیتی مایکروسافت در این باره می گوید: همانطور که دولت آمریکا و کارشناسان مستقل هشدار داده اند، باج افزار یکی از مهم ترین تهدیدهای سایبری در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است. آگهی دهندگان از باج افزار برای ابتلای رایانه هایی استفاده می کنند که برای گزارش نتایج درشب انتخابات ریاست جمهوری استفاده می شود. مجرمان سایبری انجام چنین اقدامی  در فرایند انتخابات اختلال ایجاد می کنند.

البته مایکروسافت هشدار داده افرادی که تریک بات را هدایت می‌کنند، از استفاده از ابزارهای دیگر فعالیت‌های خود را دوباره از سر گیرند.

این درحالی است که شرکت‌های فناوری قوانین سختگیرانه‌تری درباره انتشار نتایج انتخابات در نظر گرفته‌اند زیرا نگرانی‌ها درباره ادعای جعلی پیروزی در این رویداد ممکن است روی نتایج نهایی تاثیر گذار باشد.


کد مطلب: 62697

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/62697/غیرفعال-شدن-بزرگ-ترین-شبکه-جرائم-سایبری-توسط-مایکروسافت

ايتنا
  https://www.itna.ir