۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۸
به‌منظور انجام ماموریت‌های اکتشافی

تجهیز سگ‌های ارتش آمریکا به عینک واقعیت افزوده

ایتنا - بزرگترین مزیت آن این است که افراد کنترل‌کننده خواهند توانست به شکلی ایمن و دور از دید اهداف تهدیدآمیز احتمالی به سگ دستور دهند.
تجهیز سگ‌های ارتش آمریکا به عینک واقعیت افزوده
دفتر تحقیقات لابراتوار تحقیقات نیروی زمینی ارتش آمریکا بودجه‌ای را تحت برنامه نوآوری کسب و کارهای کوچک برای توسعه عینک‌های AR برای سگ‌ها فراهم‌سازی کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، هدف این پروژه فراهم‌سازی تکنولوژی است که، از طریق فرهم‌سازی امکان ارتباط برقرار کردن بهتر افرادی که سگ‌ها را کنترل می‌کنند با آنها از راه دور، ماموریت‌های اکتشافی سگ‌ها را ایمن‌تر می‌کند. یکی از قابلیت‌هایی که این عینک‌ها برای انسان‌ها فراهم می‌آورند امکان دیدن دقیق آن چیزیست که سگ در حال انجام آن است.
 
ارتش آمریکا معمولا از سگ‌های کارگر برای ماموریت‌های مختلفی استفاده می‌کند، که یکی از آنها اکتشافات در مکان‌هایی برای یافتن مواد و بمب‌های خطرناک است. افرادی که کنترل این سگ‌ها را بر عهده دارند باید در این ماموریت‌ها سگها را هدایت کنند، که باعث می‌شود خود این افراد هم در معرض ریسک قرار بگیرند – و در اینجاست که عینک‌های AR کاربرد پیدا می‌کنند. این عینک‌ها برای تطبیق یافتن روی صورت سگ‌ها طراحی شده‌اند، به صورت بصری به سگ نشان می‌دهند که به کدام سمت برود، و همچنین یک نمای زنده از آنچه سگ می‌بیند ارائه می‌کنند.
 

مسئولان رسمی در وبسایت ارتش آمریکا توضیح داده‌اند که این نمونه اولیه، که توسط شرکتی به نام Command Sight توسعه داده شده است، می‌تواند به طور اساسی شیوه ارتباط برقرار کردن انسان‌ها و سگ‌ها را با استفاده از تکنولوژی تغییر دهد و آن را با درکی از نحوه فکر کردن و دیدن ترکیب کند. همانگونه که در تصویر بالا نشان داده شده، نمونه اولیه مذکور سیم‌هایی دارد، ولی یک ورژن بدون سیم از آن نیز برای استفاده مستقل ساخته خواهد شد.
 
عینک‌های AR ممکن است روزی جایگزین نشانگرهای لیزری و سیگنال‌های دستی به عنوان راه اصلی برای ارتباط برقرار کردن با سگ‌های کارگر نظامی شوند. بزرگترین مزیت آن این است که افراد کنترل‌کننده خواهند توانست به شکلی ایمن و دور از دید اهداف تهدیدآمیز احتمالی به سگ دستور دهند. ارتش اعلام کرده است که این سگ‌ها پیش از این هم در حال استفاده از این عینکها بوده‌اند از اینرو گذار به این تکنولوژی برای این حیوان‌ها خیلی سخت نخواهد بود.  
 
کد مطلب: 62667
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام