۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰

این هشدار بحرانی گوگل نشانی از در خطر بودن حساب کاربری شماست

ایتنا - این «هشدار بحرانی» جدید برای اعلان مهمترین خطرها ارائه خواهد شد – از جمله خطرهایی که ممکن است، در صورتی که مورد توجه قرار نگیرند، باعث شوند که دسترسیتان به جیمیل یا سرویسی دیگر را به طور کامل از دست بدهید
این هشدار بحرانی گوگل نشانی از در خطر بودن حساب کاربری شماست
گوگل یک پاپ‌آپ امنیتی جدید را ارائه می‌کند که برای مواقعی که اکانت شما ممکن است در معرض ریسک از سوی هکرها یا مشکلات دیگر باشد رویت‌پذیری بالاتری دارد. این «هشدار بحرانی» جدید برای اعلان مهم‌ترین خطرها ارائه خواهد شد – از جمله خطرهایی که ممکن است، در صورتی که مورد توجه قرار نگیرند، باعث شوند که دسترسیتان به جیمیل یا سرویسی دیگر را به طور کامل از دست بدهید – و در اپ موبایل گوگل نشان داده خواهد شد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از اسلش‌گیر، گوگل نوتیفیکیشن‌های هک‌های احتمالی یا مسائل امنیتی دیگر را ارسال می‌کند. به عنوان مثال، اگر شما وارد یک سرویس گوگل بر روی یک دستگاه جدید شوید، نشانی ایمیلی که به عنوان اکانت ریکاوری لینک شده است معمولا پیامی دریافت خواهد کرد که آن اتصال جدید را پرچم می‌زند.
 
همچنین پوش‌نوتیفیکیشن‌هایی وجود دارند که مسائل حیاتی‌تری، از قبیل احتمال هک شدن، را نشان می‌دهند. این روند در سال 2015 شروع شد و گوگل می‌گوید که بلافاصله به موفقیت رسید. رائول روی-چودهری، نایب رییس محصولات و امنیت در شرکت گوگل، می‌گوید که «پس از این تغییر، ما، در مقایسه با ایمیل، شاهد افزایش 20 برابری تعداد افرادی بودیم که ظرف مدت یک ساعت از دریافت این نوتیفیکیشن‌ها توجهشان به سمت آنها جلب شد».
 

این آلرت بحرانی جدید از آن هم بیشتر توجهات را به خود جلب خواهد کرد. این هشدار در اپ گوگلی که در حال حاضر در حال استفاده از آن هستید نمایش داده خواهد شد، مثلا با یک آیکون پروفایل که در میله جستجو سوسو می‌زند. اگر آن را لمس کنید یک کادر محاوره‌ای نمایش داده خواهد شد که ماهیت آن هشدار، و همچنین لینکهایی برای رفع آن، را نشان می‌دهد.
 
روی-چودوری اینگونه توضیح داده است که: «این هشدارهای جدید قابل جعل شدن نیستند، از اینرو همیشه می‌توانید مطمئن باشید که از طرف ما برای شما ارسال شده‌اند»، چرا که آنها بخشی از خود رابط اپهای گوگل هستند، و نه پیام‌هایی که وانمود می‌کنند از سوی این شرکت هستند ولی در واقع جعلی هستند. «ما در هفته‌های پیش رو انتشار محدود آن را آغاز خواهیم کرد و قصد داریم در اوائل سال آینده آن را بیشتر گسترش دهیم».
  
کد مطلب: 62666
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام