۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۳۰

خیز بلند جی‌سوئیت با تغییر نام به «گوگل ورکسپیس» و رقابت با آفیس

ایتنا - یک قابلیت مهمی که گوگل به زودی ارائه خواهد کرد تصویر در تصویر برای اپ Meet  در Docs، Sheets و Slides است
خیز بلند جی‌سوئیت با تغییر نام به «گوگل ورکسپیس» و رقابت با آفیس
گوگل تصمیم گرفته که نام G Suite را به Google Workspace تغییر دهد. به نظر می‌رسد که این تغییر برای این ایجاد شده که حس عمیق‌تری از یکپارچگی را میان اپ‌های مختلف بهره‌وری گوگل ایجاد کند، و آن را در موقعیتی بهتر برای به چالش کشیدن آفیس مایکروسافت قرار داده است. با توجه به اینکه تعداد بیشتری از افراد در دوران پاندمیک کووید-19 از خانه به کار می‌پردازند، این تغییر در زمان خوبی ایجاد شده است.
 
به گزارش ایتنا به نقل از اسلش‌گیر، ورای تغییر نام این مجموعه و نوسازی لوگوی برخی از این اپها – به ویژه تغییری که در لوگوی قدیمی پاک برای جیمیل رخ داده و ظاهری چهار رنگ جایگزین شده است – به نظر نمی‌رسد که تغییر عمده‌ای در اینجا رخ داده باشد. اپهای Google Workspace همچنان به همان صورتی کار خواهند کرد که در زمانی که G Suite نامیده می‌شدند بودند، و بیشتر شرکت‌ها قاعدتا می‌توانند بدون تغییر چندانی به کار خود با آن ادامه دهند.
 

گوگل اعلام کرده است که برخی قابلیت‌های جدید در آینده نزدیک برای کاربران ورکسپیس ارائه خواهند شد. در بلاگ Google Cloud توضیح داده شده است که در هفته‌های پیش رو کاربران ورکسپیس قادر خواهند بود تا با مهمانان در یک چتروم اسناد جدید بسازند و در ساخت آنها با هم همکاری کنند. اکنون شما قادر خواهید بود تا پیش‌نمایشی از لینکی که در Docs، Sheets و Slides قرار داده شده است مشاهده کنید بدون اینکه یک برگه جدید را باز کنید؛ همچنین اشاره کردن به یک فرد (منشن کردن) باعث خواهد شد که یک «چیپ هوشمند» با جزئیات تماس آن فرد نمایش داده شود.
 
یک قابلیت مهمی که گوگل به زودی ارائه خواهد کرد تصویر در تصویر برای اپ Meet  در Docs ،Sheets و Slides است، هرچند که جدول زمانی ارائه آن اندکی طولانیتر است و به گفته گوگل در چند ماه آینده فراهم خواهد شد.
 
 
کد مطلب: 62629
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام