۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۷

پروژه یکپارچه‌سازی پیام‌رسان‌های اینستاگرام و فیس‌بوک

ایتنا - فیس‌بوک اعلام کرد برخی از کاربران اکنون می توانند پیام‌هایی را بین مسنجر و اینستاگرام ارسال کنند که نخستین گام در یکپارچه سازی کامل سه سرویس رسانه اجتماعی جداگانه این شرکت است.
پروژه یکپارچه‌سازی پیام‌رسان‌های اینستاگرام و فیس‌بوک

استن چادنوفسکی، نایب رئیس مسنجر اظهار کرد مدیران فیس‌بوک همچنین در حال بررسی افزودن مدل محدودی از مسنجر به اپلیکیشن اصلی فیس‌بوک هستند تا کاربران جدید را تشویق کنند بدون دانلود یک برنامه جداگانه دیگر، به ارتباطاتشان با سایر کاربران بپردازند. مسنجر در ابتدا بخشی از اپلیکیشن فیس‌بوک بود اما در سال ۲۰۱۴ با وجود نارضایتی کاربران، از این برنامه جدا شد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک طرح یکپارچه سازی مسنجر، اینستاگرام و واتس اپ را اوایل سال ۲۰۱۹ اعلام کرد. فیس‌بوک ارتباط میان این سه اپلیکیشن را به نفع مصرف کنندگان دانسته و مدعی است کاربران امکان پیدا می‌کنند به گروه وسیع‌تری از مردم در سرویس مورد نظرشان پیام دهند. اما این اقدام به نفع کسب و کار فیس بوک هم خواهدبود و باعث می‌شود کاربران از محصولات این شرکت بیشتر استفاده کرده و شبکه پیام رسانی آن را ارزشمندتر می‌سازد.

زاکربرگ همچنین اعلام کرده که تجارت یک اولویت بزرگ برای فیس بوک است و این تلاش‌ها متکی بر پیام رسانی برای ارتباط میان کسب و کارها و خریداران خواهد بود. منتقدان می‌گویند این اقدام شکستن انحصارطلبی فیس‌بوک را دشوارتر خواهد کرد.

مدیران فیس‌بوک هشدار داده‌اند که این یک پروژه فنی عظیم است و تکمیل آن سال‌ها طول خواهد کشید زیرا این برنامه شامل رمزنگاری همه پیام‌ها بین سه سرویس است تا فیس‌بوک نتواند آنها را بخواند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیس‌بوک یکپارچه سازی را با مسنجر و اینستاگرام آغاز کرده و از تابستان در حال تست قابلیت ارسال پیام میان دو سرویس است و در هفته‌های آینده،  ارسال این قابلیت را برای همه کاربران آغاز می کند.

اما این تازه گام نخست است و شامل رمزنگاری سرتاسری نیست. مسنجر گزینه چت محرمانه را عرضه می کند اما این سطح از رمزنگاری در آپدیت‌های اینستاگرام وجود ندارد. پیام‌های واتس اپ رمزنگاری شده اند و از این رو، فیس‌بوک پیش از برقرار کردن ارتباط میان سه اپلیکیشن، باید این قابلیت را بین مکالمات مسنجر و اینستاگرام ایجاد کند.
کد مطلب: 62529
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام