۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲

غول نفتی هم وی‌چت را برای کارکنانش ممنوع کرد

ایتنا - شرکت نفتی شورون از کارمندان جهانی خود خواست اپلیکیشن پیام‌رسان چینی وی چت را از گوشی‌های کاری خود حذف کنند.
غول نفتی هم وی‌چت را برای کارکنانش ممنوع کرد


با این اقدام، شورون یکی از نخستین شرکت‌های آمریکایی شد که از فرمان اجرایی دولت ترامپ مبنی بر ممنوعیت این اپلیکیشن چینی به دلیل ریسک‌های امنیت ملی تبعیت کرد.

به گزارش ایسنا، شورون ، این غول نفتی آمریکایی در ایمیلی به کارمندانش که توسط بلومبرگ مشاهده شده، وی چت را یک برنامه ناسازگار خواند و از کسانی که وی‌چت را در گوشی‌های کاری خود نصب کرده‌اند، خواست آن را ظرف مدت چند روز حذف کنند در غیر این صورت دسترسی آنها به شبکه شرکت قطع خواهد شد.

در این یادداشت که سیستم عامل و مدل گوشی هر کارمند را مشخص کرده، آمده است: با توجه به فرمان اجرایی اخیری که استفاده از وی چت را ممنوع می کند، شورون از شما می خواهد این اپلیکیشن را از گوشی موبایل خود حذف کنید. اگر اقدامی انجام نگیرد، تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ دسترسی شما به سیستم شورون قطع خواهد شد.

وی چت در مقابله رییس جمهور آمریکا با چین در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به هدف برجسته تبدیل شده است. تنشها میان واشنگتن و پکن با کمپین دولت ترامپ علیه شرکت‌های فناوری چینی از جمله بایت دنس که شرکت مادر اپلیکیشن ویدیویی محبوب تیک تاک است، شدت گرفته است.

وی چت قرار بود در ۲۰ سپتامبر بر اساس فرمان ترامپ از فروشگاههای برنامه آمریکایی حذف شود اما یک قاضی سانفرانسیسکو در آخر هفته گذشته با صدور فرمانی، اجرای دستور رییس جمهور را خلاف حق آزادی بیان خواند و آن را متوقف کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وی چت ۱۹ میلیون کاربر در آمریکا و بیش از یک میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این اپلیکیشن درگاهی برای عمده کسب و کار پررونق شرکت تنسنت شامل بازی‌ها و پرداخت‌های دیجیتالی است و همچنین ابزار بازاریابی و ارتباطی بسیاری از شرکت‌های آمریکایی است که به دنبال جذب مخاطبان چینی هستند.
کد مطلب: 62438
برچسب ها: وی چت
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام