۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶

اینتل برای تامین قطعات به یاری هواوی می‌رود!

ایتنا - سخنگوی شرکت تراشه سازی اینتل اعلام کرد اجازه فراهم کردن برخی تجهیزات برای هواوی را از دولت آمریکا اجازه دریافت کرده است.
اینتل برای تامین قطعات به یاری هواوی می‌رود!


اینتل از دولت آمریکا اجازه دریافت کرده تا برخی تجهیزات را برای هواوی تهیه کند. این اقدام برخلاف رویه دولت آمریکا علیه شرکت‌های فناوری چینی در هفته‌های اخیر است.

به گزارش ایتنا از مهر، طبق تحریم‌های وزارت بازرگانی آمریکا، شرکت‌های فناوری از ۱۵ سپتامبر اجازه ندارند تجهیزات یا سرویس برای هواوی تهیه کنند. اما در هفته جاری نشریه «چاینا سکیوریتی ژورنال» فاش کرد اینتل لیسانس فراهم کردن برخی تجهیزات برای این شرکت چینی را دریافت کرده است. سخنگوی شرکت اینتل نیز روز گذشته خبر مذکور را تایید کرد.

در این میان رقبای دیگر نیز امیدوارند بتوانند از دولت اجازه همکاری با هواوی را دریافت کنند. 

هفته گذشته «شرکت بین‌المللی تولید نیمه رسانا چین» تصمیم خود برای دریافت اجازه همکاری با هواوی را اعلام کرد. از سوی دیگر شرکت تراشه سازی کره‌ای SK Hynix نیز  قصد دریافت چنین اجازه‌ای از دولت آمریکا را دارد.

با این وجود شرکت‌های مذکور نسبت به آینده روابط چین و آمریکا چندان خوشبین نیستند. به همین دلیل برخی از تولید کنندگان تراشه نیز مشغول  توسعه طرح‌هایی برای افزایش فروش خود به مشتریان دیگر هستند.
کد مطلب: 62437
برچسب ها: اینتل هواوی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام