۰
plusresetminus
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷

تهدید جدی در کمین کاربران ویندوز سرور

ایتنا - وزارت امنیت داخلی آمریکا از شناسایی یک آسیب پذیری خطرناک در سیستم عامل ویندوز سرور خبر داد و از کاربران خواست برای مقابله با این مشکل یک وصله امنیتی نصب کنند.
تهدید جدی در کمین کاربران ویندوز سرور


واحد امنیت سایبری وزرات امنیت داخلی آمریکا از تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی در این کشور خواست تا یک وصله امنیتی به روزرسان را بر روی سیستم عامل ویندوز سرور نصب کنند.

به گزارش ایتنا از فارس، این وزارتخانه هشدار داده که در صورت بی‌توجهی به این موضوع خطرات جدی و بی‌سابقه‌ای کاربران را تهدید می‌کند. آسیب پذیری یادشده که زیرولاگان نام دارد به هکرها و مهاجمان فضای سایبری امکان می‌دهد تا با نفوذ به شبکه های ویندوز سرور کنترل دامنه های مختلف و در نهایت کل یک شبکه را در دست گرفته و تمامی اطلاعات آنها را سرقت کنند.

مایکروسافت در آگوست سال ۲۰۲۰ یک وصله امنیتی برای رفع آسیب پذیری Zerologon عرضه کرده بود. اما بسیاری از مدیران شبکه ها این وصله را نصب نکرده اند و این بی توجهی باعث اعلام هشدار رسمی دولت آمریکا شده است. وزارت امنیت داخلی آمریکا سطح هشدار این آسیب پذیری را ۱۰ از ۱۰ اعلام کرده و به همه مدیران شبکه‌های سازمان‌های فدرال در ایالات متحده تا ۲۱ سپتامبر برای نصب وصله به روزرسان فرصت داده است.
کد مطلب: 62399
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای