۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷

اپل متهم به کپی ایده تنوع نژادی ایموجی‌ها شد

ایتنا - شرکت اپل بابت کپی کردن ایده تنوع نژادی در دنیای ایموجی‌ها یا صورتک‌هایی که برای بیان احساسات در ارتباطات دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرند، با شکایت روبرو شد.
اپل متهم به کپی ایده تنوع نژادی ایموجی‌ها شد


کاترینا پاروت، یک زن آفریقایی-آمریکایی روش تحت کپی رایت خود که به کاربران اجازه می‌داد از بین پنج صورتک با رنگ‌های پوستی متفاوت معروف به iDiversicons انتخاب کنند را برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ در فروشگاه برنامه اپل و در سال ۲۰۱۴ در آی تیونز عرضه کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، پاروت مدعی است مذاکرات همکاری وی با اپل پس از مجموعه دیدارهایی که در سال ۲۰۱۴ با دو مهندس نرم افزاری ارشد این شرکت داشت و آنها به بررسی دقیق فناوری وی پرداختند، به نتیجه نرسید. پس از آن اپل در آوریل سال ۲۰۱۵ پالت انتخاب پنج رنگ پوست برای ایموجی‌ها را منتشر کرد و دانلود iDiversicons پاروت کاهش پیدا کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وی در شکایتی که در دادگاه فدرال واکوی تگزاس تنظیم کرد، اپل را به نقض کپی رایت و استفاده نادرست از ایده و فناوری اش و رقابت غیرمنصفانه متهم کرد و خواستار حکم دادگاه برای ممنوع کردن استفاده اپل از کار وی و خسارت مالی بر مبنای سود اپل و ضرر مالی کسب و کارش از کپی کاری این شرکت شد. اپل در این باره اظهارنظر نکرد.
کد مطلب: 62386
برچسب ها: اپل ایموجی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام