۰
plusresetminus
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹

با ویژگی‌های iOS14 آشنا شویم

ایتنا - با آپدیت جدید سیستم عامل اپل، آیفون ضربه به پشت یا جلوی دستگاه را تشخیص می‌دهد و واکنش نشان می‌دهد.
با ویژگی‌های iOS14 آشنا شویم


آپدیت «آی.او.اس» به کاربران اجازه می‌دهد با ضربه به آیفون قابلیت‌های مختلف آن را فعال کنند. همچنین یک نقطه نارنجی رنگ روشن بودن دوربین یا میکروفون را هشدار می‌دهد.


به گزارش ایتنا از مهر، با کمک آپدیت iOS14 کاربران می توانند قابلیت‌های مختلف مانند تنظیم صدا و گرفتن اسکرین شات را فقط با ضربه‌ای به پشت آیفون فعال کنند. 

این ویژگی جدید را می‌توان طوری تنظیم کرد که با ۲ یا ۳ ضربه فعال شود. همچنین می‌توان با ایجاد تمایز میان ضربه‌های مختلف، دستورات متفاوتی را به دستگاه داد. قابلیت مذکور بخشی از مجموعه ابزارهای مختلف دسترسی اپل است.

البته قابلیت مذکور در بیانیه اپل موجود نبود اما کاربرانی که نسخه بتای iOS۱۴ را دریافت کرده اند، آن را فاش کرده‌اند. در حال حاضر این آپدیت فقط برای توسعه دهندگان نرم‌افزار ارائه شده است.

همچنین نشریه دیلی میل نیز در خبری به قابلیت دیگری از iOS14 اشاره کرده است، این قابلیت یک نقطه نارنجی رنگ کوچک است که در گوشه راست و بالای نمایشگر آیفون ظاهر می‌شود و به کاربران هشدار می‌دهد میکروفون یا دوربین دستگاه فعال است.

به این ترتیب لازم نیست کاربران هنگام استفاده از نرم‌افزارهایی مانند زوم و فیس‌بوک مسنجر نگران روشن ماندن دوربین یا میکروفون باشند.

ویژگی جدید نشان از توجه روزافزون به حفظ حریم شخصی کاربران است.
کد مطلب: 62355
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام