۰
plusresetminus
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷

چین مسدود شدن تیک‌تاک را به فروش آن ترجیح می‌دهد!

ایتنا - مقامات چینی معتقدند فروش اجباری تیک تاک، بایت دنس و چین را در مواجهه با فشارهای واشنگتن ضعیف نشان می‌دهد.
چین مسدود شدن تیک‌تاک را به فروش آن ترجیح می‌دهد!

پکن با فروش اجباری دارایی آمریکایی تیک تاک از سوی شرکت بایت دنس مخالف بوده و ترجیح می‌دهد به جای فروش، شاهد بسته شدن این اپلیکیشن ویدیویی در آمریکا باشد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، از زمان تهدید ماه گذشته دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای تعطیلی اپلیکیشن ویدیویی در صورت عدم واگذاری آن به یک شرکت آمریکایی، شرکت بایت دنس سرگرم مذاکره برای فروش کسب و کار آمریکایی تیک تاک به خریدارانی شامل مایکروسافت و اوراکل است.

ترامپ برای نهایی کردن توافق فروش تا اواسط سپتامبر به بایت دنس مهلت داده است.

با این حال منابع آگاه به رویترز گفتند، مقامات چینی معتقدند فروش اجباری تیک تاک، بایت دنس و چین را در مواجهه با فشارهای واشنگتن ضعیف نشان می‌دهد.

بایت دنس در بیانیه‌ای به رویترز اعلام کرد دولت چین هرگز به این شرکت پیشنهاد نکرده که تیک تاک را در آمریکا یا بازارهای دیگر تعطیل کند.

دو منبع آگاه دیگر اظهار کردند که چین تمایل دارد از بازنگری در فهرست صادرات فناوری که در ۲۸ اوت انجام داد، استفاده کند تا هرگونه توافق احتمالی میان بایت دنس و خریدار آمریکایی تیک‌تاک را به تاخیر بیاندازد.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه در خصوص ترامپ و تیک‌تاک گفت: آمریکا از مفهوم امنیت ملی سوءاستفاده کرده و از این کشور خواست فشار بر شرکت‌های خارجی را متوقف کند.

بر اساس گزارش رویترز، خریداران احتمالی تیک تاک سرگرم مذاکره درباره چهار شیوه برای خرید این اپلیکیشن از بایت دنس هستند.

بایت دنس با فروش تیک تاک بدون الگوریتم‌های کلیدی می‌تواند دارایی‌های تیک تاک در آمریکا را بدون کسب موافقت وزارت بازرگانی چین به فروش رساند.

بایت دنس و ژانگ ییمینگ، موسسه این شرکت در درگیری میان دو ابرقدرت جهان گیر افتاده‌اند.

ترامپ ماه گذشته دو فرمان اجرایی صادر کرد که بایت دنس را ملزم کرد دارایی‌های تیک تاک در آمریکا را به فروش رساند در غیر این صورت با ممنوعیت در آمریکا روبرو می‌شود.

مقامات آمریکایی از امنیت و حریم خصوصی این اپلیکیشن محبوب انتقاد کرده و مدعی هستند اطلاعات کاربران آمریکایی ممکن است در اختیار دولت چین قرار گیرد. در مقابل، تیک تاک اعلام کرده که درخواست برای اشتراک اطلاعات کاربران با مقامات چینی را نخواهد پذیرفت.

پکن با دستور ترامپ به شدت مخالف است و بر همین اساس، ۲۸ اوت در فهرست صادرات فناوری خود تغییراتی داد که شرکت‌های چینی را ملزم می‌کند پیش از صادرات فناوری خود موافقت دولت چین را کسب کنند. کارشناسان می‌گویند الگوریتم تیک تاک هم تحت چنین فهرستی قرار می‌گیرد.

رگولاتورهای چینی هفته گذشته اعلام کردند شرکت‌های خاصی را هدف نگرفته‌اند اما حق خود برای اعمال نظراتشان را مورد تاکید قرار دادند.
کد مطلب: 62288
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای