۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۹

خودسانسوری نتفلیکس و دیزنی پلاس برای فعالیت در بازار 1 و نیم میلیارد نفری

ایتنا- کمپانی‌های استریم آنلاین نظیر نت فلیکس، دیزنی پلاس و... برای جلوگیری از سانسور محتوایشان توسط دولت‌ها با یکدیگر به توافقی جامع برای خودسانسوری رسیده‌اند.
خودسانسوری نتفلیکس و دیزنی پلاس برای فعالیت در بازار 1 و نیم میلیارد نفری
کمپانی‌های استریم آنلاین نظیر نت فلیکس، دیزنی پلاس و... برای جلوگیری از سانسور محتوایشان توسط دولت‌ها با یکدیگر به توافقی جامع برای خودسانسوری رسیده‌اند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، سرویس‌های استریم آنلاین به‌شدت در پی آن هستند که قانون‌گذاران را از سانسور کردن محتوایشان منع کنند و به همین منظور حتی حاضرند قوانین خاص خودشان را در این شبکه‌ها پیاده‌سازی کنند. گزارش‌های به‌دست‌آمده در این راستا حاکی از آن است که نت فلیکس ، آمازون پرایم ویدیو، دیزنی پلاس و 12 کمپانی دیگر برای جلوگیری از سانسور شدن توسط دولت هندوستان میان خود قوانین خاصی را به تصویب رسانده‌اند.
 
این قوانین جدید شامل رویکردهایی برای برچسب گذری محتوا بر اساس سن، توضیحات محتوا و نیز روش‌های برای گزارش هرگونه تخلفات در این سیستم‌ها است. سرویس‌های استریم برای حل این مشکلات می‌بایست به برپایی بخش‌هایی برای رسیدگی به شکایت‌ها، کمیته درونی یا هردو بپردازند.
 

این قوانین توسط انجمن اینترنت و موبایل هند ایجاد شده است و هم‌اکنون مورداستفاده قرار می‌گیرد. دولت هند در سانسور سرویس‌های پخش جریانی مردد بوده و ترجیح می‌دهد آن‌ها سیستم خودسانسوری خودشان را داشته باشند. این ازنظر تئوریکی مسئولان را راضی نگه می‌دارد زیرا از طرفی محتوای نامناسب از این سرویس‌ها جمع‌آوری می‌شود و از طرف دیگر روش‌هایی برای گزارش برنامه‌های نامناسب وجود دارد.
 
سرویس‌هایی نظیر نت فلیکس در حال حاضر سیستم رتبه دهی بر اساس سن کاربران را در کشورهای دیگر به‌غیراز هند پیاده‌سازی کرده‌اند. بااین‌حال رسیدن به توافقی جامع بر سر این سیستم‌های رتبه دهی در میان سرویس‌های پخش محتوای آنلاین کم‌سابقه است.
 
بااین‌حال به نظر می‌رسد که این سرویس به این نتیجه رسیده‌اند که کار کردن با یکدیگر و رسیدن بر سر توافقی برای رتبه دهی به محتواها و خودسانسوری بهتر از درگیری هرکدام از این سرویس‌ها با دولت‌های مختلف در سراسر جهان  است.
 
کد مطلب: 62268
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام