۰
plusresetminus
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰

کلاهبرداری میلیاردی نتیجه نصب همراه بانک جعلی

ایتنا - رئیس پلیس فتا کیش هشدار داد: کاربران فضای مجازی برای بهره برداری و استفاده از نرم‌افزارهای مختلف می بایست اپلیکیشن ها مد نظر خود را از سایت های معتبر دریافت و نصب کنند.
کلاهبرداری میلیاردی نتیجه نصب همراه بانک جعلی

سرهنگ "محمدرضا رضایی" رئیس پلیس فتا کیش اظهار داشت: در روزهای گذشته فردی به این پلیس مراجعه و مطرح کرد که در اینترنت در حال جست‌وجو برای نصب همراه بانک بودم که بدون توجه به اصالت و اعتبار سایت نمایش داده شده، اقدام به دانلود و نصب نرم افزار همراه بانک مورد نظر کردم و بلافاصله روز بعد متوجه شدم مبلغ یک میلیارد و صد و چهل میلیون ریال از حسابم برداشت و منتقل شده است.

به گزارش ایتنا از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتا کیش گفت: با بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم قصد داشته با  گرداندن وجه در حساب افراد مختلف، در نهایت وجه مورد نظر را به حساب فردی ایرانی‌الاصل که در یک صرافی در یکی از کشورهای همسایه مشغول به کار بوده انتقال دهد که با اقدامات پلیسی انجام شده، متهم شناسایی و مبالغ سرقت شده به حساب مالباخته بازگرداننده شد و پرونده جهت سیر مراحل قضایی در حال رسیدگی است.

سرهنگ رضایی در خصوص این پرونده به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: کاربران فضای مجازی باید توجه داشته باشند که تمامی نرم افزارهای بانکی را باید از سایت خود بانک مربوطه دریافت و نصب کنند و از جست وجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی برای دریافت نرم افزارهای بانکی جداً خودداری کنند.

وی با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین دریافت کنند.
کد مطلب: 62218
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام