کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

توسط اپل؛

امکان استفاده از امکانات اپلیکیشن ردگیری کرونا بدون نصب فراهم شد

12 شهريور 1399 ساعت 10:55

ایتنا - اپل به علاقمندان امکان داده تا بدون نصب اپلیکیشن ویژه ردگیری کرونای این شرکت بتوانند از امکانات و خدمات آن استفاده کنند.
در حال حاضر شش ایالت در آمریکا از اپلیکیشن‌های اپل و گوگل برای ردگیری کرونا و اطلاع رسانی به مردم برای شناسایی محل های شیوع گسترده این بیماری استفاده می کنند. حال اپل می‌خواهد اطلاعات ضروری در این زمینه را بدون نیاز به نصب اپلیکیشن به کاربران ارائه دهد.

به گزارش ایتنا از فارس، کاربران سیستم عامل آی.او.اس دیگر نیازی به نصب اپلیکیشن ردگیری کرونای اپل ندارند و سیستمی موسوم به Exposure Notifications Express را راه‌اندازی کرده‌اند که از طریق بلوتوث به کاربران در مورد نزدیک شدن به فرد یا افراد مبتلا به کرونا هشدار می‌دهد.

اپلیکیشن‌های طراحی شده در این زمینه بر مبنای دریافت اطلاعات موقعیت مکانی کاربران یا همان جی پی اس فعالیت می‌کنند و برخی افراد نگران هستند از این طریق امنیت و حریم شخصی آنها به خطر بیفتد. اما سیستم جدید که بر مبنای بلوتوث عمل می‌کند از این نظر مشکلی برای افراد ایجاد نمی کند.

در عین حال کاربران گوگل هنوز باید برای دسترسی به این خدمات یک اپلیکیشن را بارگذاری و نصب کنند و این خدمات برای نسخه ۶ سیستم عامل اندروید و نسخه‌های بالاتر در دسترس است.


کد مطلب: 62186

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/62186/امکان-استفاده-امکانات-اپلیکیشن-ردگیری-کرونا-بدون-نصب-فراهم

ايتنا
  https://www.itna.ir