۲
۰
plusresetminus
سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷
نماینده مجلس شورای اسلامی:

مسدودسازی‬⁩ شبکه‌های اجتماعی بهترین راه‌حل نیست

ایتنا - مجتبی توانگر: مسدودسازی‬⁩ شبکه‌های اجتماعی راهکاری سازنده‌ یا دست‌کم بهترین راه‌حل نیست، تعامل و پاسخگو نمودن پلتفرم‌های خارجی دستورکار درست‌تری است.
مسدودسازی‬⁩ شبکه‌های اجتماعی بهترین راه‌حل نیست

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن اعلام مخالفت خود با طرح مجلس برای ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی، احراز هویت کاربران را در تضاد با حریم خصوصی شهروندان دانست و گفت: مسدودسازی‬⁩ شبکه‌های اجتماعی راهکاری سازنده‌ یا دست‌کم بهترین راه‌حل نیست.

به گزارش ایتنا از ایسنا، مجتبی توانگر در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: ‏«این‌جانب به عنوان نماینده مردم، ضمن تاکید بر گسترش اقتصاد دیجیتال، توسعه شبکه ملی اطلاعات و گسترش توان حاکمیتی جمهوری اسلامی در ⁧‫فضای مجازی‬⁩، با طرح ارایه شده در مجلس مخالفم.

‏مسأله ⁧‫مجلس‬⁩، ⁧‫اقتصاد‬⁩ است و دنبال ⁧‫اقتصاد دیجیتال‬⁩ است.
‏امروز شبکه‌های اجتماعی و ⁧‫پیام‌رسان‌‬⁩‌ها محل ارتباط و ابزار کار مردم هستند و بخصوص کسب و کارهای خرد و معاش افراد زیادی به این فضا وابسته است، ⁧‫ مسدودسازی‬⁩ شبکه‌های اجتماعی راهکاری سازنده‌ یا دست‌کم بهترین راه‌حل نیست، تعامل و پاسخگو نمودن پلتفرم‌های خارجی دستورکار درست‌تری است.

طبق فتوای روشن مقام معظم رهبری مورخ ۲۰ فروردین ۹۸ نقض حریم خصوصی کاربران درفضای مجازی حرام شرعی است، لذا بخشی از طرح که به احراز هویت کاربران ارتباط دارد در تضاد با آزادی و حریم خصوصی شهروندان قرار دارد. در عین حال که با اصول قانون اساسی نیز در تضاد آشکار است

توسعه ⁧‫شبکه ملی اطلاعات‬⁩ نیازمند اتخاذ تدابیر سازنده و تشویقی برای جلب مشارکت شهروندان و بخصوص افزایش تولیدات محتوایی و برنامه‌های کاربردی بومیست و تصمیماتی که ملت را به توسعه این شبکه بدبین کند بالطبع مضرست

‏همچنین بی‌توجهی ⁧‫وزیر ارتباطات‬⁩ و دستگاه فرهنگی در این زمینه حتما پیگیری می‌شود.»
کد مطلب: 62111
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«مسدودسازی‬⁩ شبکه‌های اجتماعی راهکاری سازنده‌ یا دست‌کم بهترین راه‌حل نیست.»
«نقض حریم خصوصی کاربران درفضای مجازی حرام شرعی است»
«و تصمیماتی که ملت را به توسعه این شبکه بدبین کند بالطبع مضرست»
آنچه که مردم می خوانند و می شنوند حکایت از مثبت اندیشی و منطقی برخورد کردن با مسائل روز دارد ، اما انگاری در عمل راه به سمت و سوی دیگریست ! ، ما در روزگاری زندگی می کنیم که سطح فکر عامه مردم به نسبت گذشته بسیار متفاوت بوده و رشد تکاملی داشته ، و بدون شک عکس العمل افکار عمومی نسبت به اینگونه محدودیت ها ، بدبینی بوده و آنرا به نوعی توهین به شعور خود ارزیابی خواهد کرد.
feedback
Iran, Islamic Republic of
اینقدر احساس حقارت و بدبختی و شهروند درجه چندمی تو این مملکت دارم که دیگه اصلأ برام مهم نیست همه چیز فیلتر کنن!!!
یعنی ر... تو این زندگی که ما ایرانی ها داریم!!!!!!!
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای