۰
plusresetminus
چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰

ایلان ماسک رسما چهارمین مرد ثروتمند جهان شد

ایتنا- گزارش‌های به دست آمده از بلومبرگ خبر از آن می‌دهد که ایلان ماسک به‌عنوان سهام‌دار اصلی تسلا و اسپیس اکس به چهارمین مرد ثروتمند جهان تبدیل شد.
ایلان ماسک رسما چهارمین مرد ثروتمند جهان شد
گزارش‌های به دست آمده از بلومبرگ خبر از آن می‌دهد که ایلان ماسک به‌عنوان سهام‌دار اصلی تسلا و اسپیس اکس به چهارمین مرد ثروتمند جهان تبدیل شد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  mashable، گزارش‌های ارائه‌شده توسط شاخص میلیاردر بلومبرگ حاکی از آن است که ایلان ماسک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی تسلا و اسپیس اکس به چهارمین مرد ثروتمند جهان تبدیل شده است. تنها مارک زاکر برگ از فیس‌بوک، بیل گیتس از مایکروسافت و جف بزوس از آمازون از ایلان ماسک درزمینهٔ ثروت جلوتر هستند. مایک با گرفتن جایگاه برنارد آرنالت از LVMH به این جایگاه رسیده است.
 
ثروت ماسک پس از آخرین تجمع  سهام تسلا که در روز دوشنبه با ارزش 1650 دلار بسته شد، به‌شدت افزایش یافت. افزایش ارزش سهام تسلا در روز دوشنبه موجب شد که ثروت ماسک به 7.8 میلیارد دلار برسد. به‌این‌ترتیب بر اساس محاسبات بلومبرگ ثروت این فرد در سال 2020 به 57.2 میلیارد دلار رسیده است.
 
 
 
البته گزارش‌ها خبر از آن می‌دهند که احتمال افزایش ثروت ماسک در آینده‌ای نزدیک بسیار بالا است. معاملات پیش‌فروش تسلا در زمان نوشتن این خبر موجب شده است که سهام این کمپانی در روز سه‌شنبه به 1835 دلار برسد. همچنین گزارش‌های بلومبرگ خبر از آن می‌دهد که اسپیس اکس احتمالا 2 میلیارد دلار به بودجه خود خواهد افزود و همین امر موجب می‌شود که ارزش این کمپانی به 46 میلیارد دلار برسد. همان‌طور که می‌دانید ایلان ماسک یکی از سهام‌داران اصلی هر دو کمپانی است.
 
به‌صورت کلی مدیران ارشد اجرایی و بنیان‌گذاران کمپانی‌های بزرگ درآمد بسیار بالایی داشته‌اند و به‌صورت کلی سرمایه بزوس، گیتس و زاکربرگ در سال جاری افزایش یافته است. ثروت زاکربرگ برای اولین بار به 100 میلیارد دلار رسید و بزوس با کسب سرمایه‌ای 200 میلیارد دلاری در حال کسب جایگاه او است. حتی ثروت گیتس که دیگر در مداخلات مایکروسافت وجود ندارد به 114 میلیارد دلار رسیده است. همچنین تیک کوک از اپل نیز به دلیل افزایش چشمگیر سهام اپل در ماه جاری به یک میلیاردر تبدیل شده است.
 
کد مطلب: 62100
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای