۱
۰
plusresetminus
جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۲

علی‌بابا از خشم ترامپ قسر در می‌رود؟!

ایتنا - غول تجارت الکترونیکی چینی علی بابا گروپ هولدینگ به منظور رهایی از خصومت احتمالی دونالد ترامپ، اطمینان داد که حضورش در آمریکا بی‌خطر است.
علی‌بابا از خشم ترامپ قسر در می‌رود؟!


دانیل ژانگ، مدیرعامل شرکت علی بابا در نشست اعلام درآمد سه ماهه گفت: علی بابا به عنوان بزرگترین پلتفرم تجارت الکترونیکی جهان توجه اصلی خود در آمریکا را به حمایت از برندهای آمریکایی، خرده فروشان، کسب و کارهای کوچک و کشاورزان برای فروش به مصرف کنندگان و شرکای تجاری در چین و همچنین سایر بازارهای کلیدی جهان معطوف کرده است. وی در ادامه افزود: ما بر این باوریم که تجارت جهانی ادامه خواهد یافت و پیگیری فعالانه ماموریتمان در علی بابا که عبارت از تسهیل انجام کسب و کار در هر نقطه ای از جهان است، کاملا با منافع هر دو کشور چین و آمریکا منطبق است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، رییس جمهور آمریکا اوایل ماه میلادی جاری با امضای دو فرمان، مبادله با اپلیکیشن‌های چینی تیک‌تاک و وی‌چت را برای شهروندان آمریکایی ممنوع کرد و آنها را تهدیدی برای امنیت ملی خواند. دونالد ترامپ بعدا اعلام کرد به دنبال اقدام مشابه علیه سایر شرکت‌های چینی است.

برنامه "شبکه پاک" که از سوی مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام شده، از شرکتهای آمریکایی خواسته است روابطشان با شرکتهای چینی شامل علی بابا، تنسنت هولدینگز و بایدو را برای اطلاعات حساس آمریکایی قطع کنند.

اما ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا هفته جاری اظهار کرد در مقطع فعلی هیچ فرآیند رسمی علیه علی بابا در جریان نیست.

مدیرعامل شرکت علی بابا گفت: این شرکت به دقت جدیدترین تغییرات در سیاست‌های آمریکا در قبال شرکت‌های چینی را دنبال می‌کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ژانگ اظهار کرد: ما وضعیت و هر گونه تاثیر احتمالی را محتاطانه و با دقت ارزیابی کرده و اقدامات لازم را برای رعایت مقررات جدید انجام می‌دهیم.

گروه علی بابا در سه ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن ۲۱.۸ میلیارد دلار درآمد داشت که ۳۴ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشت و بالاتر از حد انتظار تحلیلگران بود.
کد مطلب: 62063
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«ما بر این باوریم که تجارت جهانی ادامه خواهد یافت و....»
« و پیگیری فعالانه ماموریتمان در علی بابا که عبارت از تسهیل انجام کسب و کار در هر نقطه ای از جهان است»
مثل اینکه همه در تلاشند بیشترین استفاده را از فضای اینترنت جهانی داشته باشند ، و ما ، در کجای این مسیر و فضا قرار داریم؟ و اینکه چگونه ما از این قافله عقب نمانیم؟
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام