۱
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۹

ثبت سرعت ۱۷۸ ترابیت در ثانیه برای سریع‌ترین اینترنت جهان

ایتنا - محققان انگلیسی با استفاده از روشی نوین سریع‌ترین اینترنت جهان را ساخته‌اند که در آزمایشی به رکورد سرعت ۱۷۸ ترابیت در ثانیه رسیده است.
ثبت سرعت ۱۷۸ ترابیت در ثانیه برای سریع‌ترین اینترنت جهان

محققان انگلیسی ادعا می‌کنند سریع‌ترین اینترنت جهان را توسعه داده‌اند. با چنین سرعتی می‌توان کل آرشیو فیلم‌های شبکه نت فلیکس را در چند ثانیه دانلود کرد.

به گزارش ایتنا از برنا، گروهی از محققان به رهبری پژوهشگران کالج لندن با استفاده از آمپلی فایرها شیوه انتقال اطلاعات توسط نور در فیبرهای نوری را ارتقا دادند و به رکورد ۱۷۸ ترابیت در ثانیه دست یافتند. چنین سرعتی حدود ۳ میلیون بار سریع‌تر از متوسط اینترنت خانگی در انگلیس به حساب می‌آید.

لیدیا گالدینو رهبر این تیم تحقیقاتی در دانشگاه بلومزبری می‌گوید: چنین سرعت پهنای باندی از نسل آینده اینترنت پشتیبانی می‌کند و به این ترتیب  خودروهای خودران و زیربنای شهرهای هوشمند را می‌توان به راحتی به شبکه‌های اینترنت 5G موبایل متصل کرد.

برای ثبت رکورد محققان از طیف رنگی وسیع‌تری برای انتقال سریع اطلاعات(در مقایسه با فیبرهای نوری) استفاده کردند تا پهنای باند را بیشتر کنند.

برای آزمایش سرعت گالدینو بیت‌های تولید شده در رایانه را یک یک به حلقه فیبر نوری ارسال کرد.  

در این طرح برای ایجاد سرعت بالا، آمپلی فایرهایی برای تقویت توان سیگنال ساخته شد که در صورت اجرای تجاری این طرح، حداقل در هر۲۵ مایل به یک آمپلی فایر نیاز است. این بدان معناست که سرعت بسیار بالای ثبت شده در آزمایش (که معادل ۱۷۸ میلیون مگابیت برثانیه است) حدود ۲.۸ میلیون بار سریع تر از سرعت ۶۴ مگابیت برثانیه‌ای اینترنت خانگی در این کشور است.

گالدینو در این باره می‌گوید: به نظر من مزایای اجتماعی چنین طرحی بسیار واضح است، اینترنت سریع برای همه افراد کارآمد است و البته بهره وری اقتصادی را ارتقا می‌دهد.
کد مطلب: 62054
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«مزایای اجتماعی چنین طرحی بسیار واضح است، اینترنت سریع برای همه افراد کارآمد است و البته بهره وری اقتصادی را ارتقا می‌دهد.»
همه در همه جا همین را می گویند ، دنیا به سمت استفاده از شبکه جهانی اینترنت با سرعت بالا به انگیزه رشد و تکامل دانش جامعه میرود ، و ما هم بدون شک همینگونه عمل خواهیم کرد ، نه؟
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر