۲
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۲

کشف حفره امنیتی خطرناک در اینستاگرام!

ایتنا -به نظر می‌رسد سال گذشته گزینه‌های حذف اینستاگرام درست عمل نکرده‌اند. 
کشف حفره امنیتی خطرناک در اینستاگرام!


یک محقق امنیت سایبری متوجه شده پیام‌های خصوصی و تصاویری که او یک سال قبل از اینستاگرام حذف کرده، در سرورهای شرکت مادر این اپ ذخیره شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، طبق گزارش جدید «ساگوت پوخارل» یکی از محققان امنیت سایبری مستقل متوجه شده حتی پس از آنکه کاربران پیام‌های خصوصی و تصاویر در اینستاگرام را حذف کرده‌اند، یک کپی از آنها در سرورهای این پلتفرم ذخیره شده است.

سال گذشته(۲۰۱۹ میلادی) هنگامیکه پوخارل آرشیوی از اطلاعات اینستاگرام خود را دانلود کرد، متوجه فایلی حاوی تصاویر و پیام هایی شد که بیش از یک سال قبل آنها را پاک کرده بود.
این امر نشان می‌دهد هرچند تصاویر در پروفایل او قابل مشاهده نبوده اند، اما هنوز هم در سرورهای فیس‌بوک ( شرکت مادر اینستاگرام) وجود دارند.

این شبکه اجتماعی در بیانیه ای به دیجیتال ترندز، اعلام کرد پس از گزارش پوخارل این چالش را در نوامبر ۲۰۱۹ میلادی برطرف کرده و تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر سواستفاده از اطلاعات دیده نشده است.

البته در این بیانیه اینستاگرام توضیح نداده اکنون تصاویر و پیام‌های خصوصی قبلی کاربران را حذف کرده است یا خیر. بلکه توضیح داده وضوح این اطلاعات قدیمی در آرشیو پوخارل تصادفی بوده است.

باید اشاره کرد در اینستاگرام نیز مانند فیس‌بوک پس از انتخاب گزینه حذف، ۹۰ روز طول می‌کشد تا اطلاعات از سرور حذف شود.
اما فیس‌بوک در یکی از قوانین مربوط به اطلاعات خود توضیح می‌دهد نسخه‌ای از اطلاعات کاربر پس از ۹۰ روز نیز در مخزن بک آپ باقی می‌ماند که در صورت اضطرار، اختلال نرم افزاری یا موارد دیگر دوباره بازیافت شود. 

فیس‌بوک پس از دریافت گزارش شکاف امنیتی از پوخارل، ۶ هزار دلار به او جایزه داد. 
کد مطلب: 62041
برچسب ها: اینستاگرام
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
اینستاگرام باید فیلتر شود
a
feedback
Iran, Islamic Republic of
حفره خطرناک امنیتی این شبکه اجتماعی و شبکه های مشابه ، عدم اطلاع و آشنایی کاربران در نحوه شرایط و استفاده از این شبکه ها ست ، و شاید مقصر اصلی این عدم آگاهی کاربران همانا مدیران و طراحان این شبکه ها باشد که هیچگونه آموزش و راهنمایی عمیق و کامل در این مورد برای کاربران ندارند!!
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام