۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۵

آمریکا عرصه را برای هواوی تنگ‌تر می‌کند

ایتنا - دولت آمریکا تحریم‌ها علیه هواوی را سخت‌تر کرده تا دسترسی هواوی به تراشه‌های تجاری موجود در بازار که با ابزارهای آمریکایی ساخته می‌شوند، مسدود شود.
آمریکا عرصه را برای هواوی تنگ‌تر می‌کند

دولت ترامپ محدودیت‌های وضع شده برای شرکت هواوی را سخت‌تر می‌کند و تصمیم دارد دسترسی آن به فناوری‌های آمریکایی را قطع کند.

به گزارش ایتنا از مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته به شبکه خبری فاکس نیوز گفت: ما تجهیزات هواوی را در آمریکا نمی‌خواهیم، چون آنها علیه ما جاسوسی می کنند. همچنین ما نمی‌خواهیم با کشورهایی که از تجهیزات هواوی استفاده می‌کنند، اطلاعات به اشتراک بگذاریم.

درهمین راستا روز گذشته وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد محدودیت‌های بیشتری علیه هواوی اجرا می‌کند زیرا این شرکت به طور مداوم سعی کرده با استفاده از فناوری‌هایی که توسط شرکت‌های طرف سوم تامین می‌شود، تحریم‌های آمریکا را دور بزند. قوانین جدید دسترسی هواوی به تراشه‌هایی تجاری موجود در بازار را که با ابزارهای آمریکایی ساخته می‌شوند، مسدود می کند.

ویلبر راس وزیر بازگانی آمریکا در این باره می‌گوید: قوانین جدید به طور واضح نشان می‌دهد هرگونه استفاده از نرم افزار یا تجهیزات تولیدی آمریکایی برای تولید محصول در شرکت هواوی ممنوع است و استفاده از آن مستلزم دریافت لیسانس خواهدبود. 

این درحالی است که دولت آمریکا از سال گذشته  هواوی را در فهرست سیاه تجاری خود قرار داده و تحریم هایی علیه آن را وضع کرده که طبق آن دسترسی این شرکت چینی به سرویس‌های گوگل و آپدیت‌های اندروید ممنوع شده است.

در سال جاری میلادی نیز تحریم‌ها علیه هواوی گسترده‌تر و شامل ممنوعیت استفاده از تراشه‌های آمریکایی در دستگاه‌های این شرکت شده است.
کد مطلب: 62038
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای