۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۸

اوج‌گیری تنش‌ها میان غول‌های تکنولوژی و قوانین ضد انحصارطلبی

ایتنا - کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا گوگل را به انتشار اطلاعات نادرست متهم و اعلام کرد قوانین مذکور این شرکت آمریکایی را ملزم می کند از استرالیایی‌ها برای خدماتش یا اشتراک گذاری اطلاعات شخصی هزینه دریافت کند.
اوج‌گیری تنش‌ها میان غول‌های تکنولوژی و قوانین ضد انحصارطلبی

غول اینترنتی گوگل با انتقاد از قوانین ضد انحصارطلبی پیشنهادی استرالیا، هشدار داد اگر این شرکت مجبور شود به سازمان‌های خبری برای محتوایشان پول بپردازد در آن صورت سرویس جست‌و‌جوی رایگان و اطلاعات شخصی کاربران به خطر خواهند افتاد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، گوگل که متعلق به شرکت آلفابت است، اعلام کرد قوانین پیشنهادی به شرکت‌های رسانه‌ای بزرگ کمک خواهد کرد رنکینگ جست و جوی خود را به طور مصنوعی افزایش دهند و مخاطبان بیشتری را به پلتفرم‌های خود جذب کنند و به آنها برتری غیرمنصفانه‌ای نسبت به ناشران کوچکتر و کاربران وب سایت ویدیویی یوتیوب گوگل می‌بخشد.

این بیانیه در صفحه جست‌وجوی اصلی گوگل تبلیغ شده است که نشان دهنده اوج گیری تنش‌ها میان شرکت‌های فناوری بزرگ و کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا است که خواستار تغییراتی در کنترل استفاده گوگل و فیس‌بوک از محتوای استرالیایی و اطلاعات مصرف کنندگان شده است.

مل سیلوا، مدیر گوگل استرالیا در این نامه سرگشاده نوشت: شما همواره به جست‌وجوی گوگل و یوتیوب متکی بوده‌اید تا به شما نشان دهد تا چه حد برای شما مناسب بوده است. تحت مقررات جدید ما نمی‌توانیم دیگر چنین چیزی را تضمین کنیم.

قانون پیشنهادی روی همکاری گوگل و یوتیوب با کسب و کارهای رسانه خبری و همه کاربران استرالیایی تاثیر خواهد گذاشت.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا گوگل را به انتشار اطلاعات نادرست متهم و اعلام کرد قوانین مذکور این شرکت آمریکایی را ملزم می کند از استرالیایی‌ها برای خدماتش یا اشتراک گذاری اطلاعات شخصی هزینه دریافت کند.

راد سیمز، رییس کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا در بیانیه ای اعلام کرد قانون پیشنهادی به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهد برای پرداخت حقوق منصفانه برای کار خبرنگاران مذاکره کنند.
کد مطلب: 62025
برچسب ها: گوگل انحصارطلبی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام