۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۱
در آمریکا

یک‌سوم کاربران تیک‌تاک کمتر از 14 سال سن دارند

ایتنا - یک سوم کاربران برنامه تولید ویدئوهای کوتاه تیک تاک در آمریکا 14 سال یا کمتر سن دارند و این مساله نگرانی‌هایی را در مورد اثرات استفاده از این برنامه ایجاد کرده است.
یک‌سوم کاربران تیک‌تاک کمتر از 14 سال سن دارند

تیک‌تاک برنامه‌ای است که توانسته توجه کاربران جوان و کم سن و سال را در بسیاری از نقاط جهان به خود جلب کند. بررسیها نشان می‌دهد حدود یک سوم ۴۹ میلیون کاربر تیک تاک در آمریکا ۱۴ سال و کمتر سن دارند.

به گزارش ایتنا از فارس، همین مساله به نگرانی در مورد امنیت این برنامه دامن زده است. همچنین مشخص نیست طراحان این برنامه به اندازه کافی به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربران خود اهمیت می‌دهند یا خیر.

بررسی مذکور که در ماه جولای انجام شده حاکیست در ماه جولای ۱۸ میلیون کاربر برنامه تیک تاک ۱۴ سال یا کمتر سن داشته اند و حدود ۲۰ میلیون کاربر روزانه برنامه تیک تاک در آمریکا نیز ۱۴ سال به بالا سن دارند.

تیک تاک از کاربران خود می‌خواهد تا سنشان را در زمان ثبت نام برای استفاده از این برنامه اعلام کنند. افراد کمتر از ۱۳ سال نمی‌توانند اطلاعات شخصی یا ویدئوهای خصوصی را به اشتراک بگذارند. اما هر کاربر می‌تواند به دروغ سن خود را بیشتر اعلام کند و علاوه بر این لزومی به جلب رضایت والدین برای استفاده از این برنامه وجود ندارد.
کد مطلب: 61997
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام