d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - حذف بیش از ۲۲ میلیون پست در فیس‌بوک با مضمون نفرت‌پراکنی
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱

حذف بیش از ۲۲ میلیون پست در فیس‌بوک با مضمون نفرت‌پراکنی

ایتنا - فیس‌بوک اعلام کرده که سیستم‌هایش در شناسایی محتوای نفت پراکنی بهتر عمل می‌کنند و گزارش‌های سه ماهه را در مورد نحوه حذف این محتوا در سرویس خود منتشر کرده است.
حذف بیش از ۲۲ میلیون پست در فیس‌بوک با مضمون نفرت‌پراکنی

شرکت فیس‌بوک در سه ماهه دوم امسال ۲۲.۵ میلیون پستی که سیاست‌های این شرکت در خصوص نفرت پراکنی را نقض کرده بودند، حذف کرد که بیش از دو برابر پست‌های حذف شده در سه ماهه نخست بود.

به گزارش ایتنا از ایسنا، فیس‌بوک اعلام کرد حدود ۹۵ درصد از این پست‌های نفرت‌پراکنی را با استفاده از سیستم‌های نرم‌افزاری اتوماتیک و بدون این که کاربران آنها را گزارش دهند، حذف کرده است. این آمار نشان داد که چگونه فیس‌بوک ۱.۵ میلیارد اکانت جعلی و میلیون‌ها پست نقض کننده سیاست عدم نفرت پراکنی و تروریسم را طی مدت مذکور حذف کرده است.

گروه‌های مدافع حقوق شهروندان مدعی هستند فیس‌بوک در اعمال سیاست‌های خود کوتاهی کرده و ماه گذشته یک بایکوت تبلیغاتی را ترتیب دادند که طی آن صدها شرکت هزینه برای تبلیغات در این شبکه اجتماعی را متوقف کردند. فیس‌بوک اعلام کرده که سیستم‌هایش در شناسایی محتوای نفت پراکنی بهتر عمل می‌کنند و گزارش‌های سه ماهه را در مورد نحوه حذف این محتوا در سرویس خود منتشر کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گزارش روز دوشنبه ان.بی.سی نیوز نشان داد که "گروه‌ها و صفحات" خصوصی فیس بوک که به گروه دست راستی افراطی QAnon اختصاص یافته، میلیون‌ها هوادار در این شبکه اجتماعی دارد. گزارش اخیر فیس‌بوک به این گروه اشاره‌ای نکرده است.

فیس‌بوک همچنین اعلام کرد هفت میلیون پست را برای اشتراک گذاری اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونای جدید در سه ماهه دوم حذف کرده است.
کد مطلب: 61972
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام