کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت

21 مرداد 1399 ساعت 10:42

ایتنا - به اعتقاد یکی از تحلیلگران محصولات اپل، پس از ممنوعیت اپلیکیشن چینی «وی چت» توسط دونالد ترامپ، احتمالا بارگیری محموله‌های آیفون ۳۰ درصد کاهش یابد.یکی از تحلیلگران محصولات اپل پیش‌بینی می‌کند با اجرای دستور ترامپ مبنی بر ممنوعیت وی‌چت، فروش آیفون ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش می‌یابد.

به گزارش ایتنا از مهر، «مینگ چی کو» یکی از تحلیلگران موسسه «کی جی آی سکیوریتیز» (KGI Securities) در یادداشتی برای سرمایه گذاران می‌نویسد: از آنجا که وی‌چت  در زندگی روزانه مردم چین نقش مهمی دارد و قابلیت‌هایی مانند پیام‌رسانی، پرداخت تجاری، شبکه اجتماعی و خوانش خبر  را دارد، پیش‌بینی می‌کنیم بارگیری محصولات اپل به بازار چین به شدت کاهش یابد.

تخمین می‌زنیم محموله‌های سالانه آیفون ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش یابد. همچنین بارگیری سالانه دستگاه های دیگر اپل از جمله ایرپاد، آیپد، اپل واچ و رایانه مک نیز بین ۳تا ۶ درصد کمتر شود. 

این در حالی است که هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با امضای یک دستور اجرایی انجام کسب و کار با تیک‌تاک ( اپلیکیشن انتشار ویدئوهای کوتاه) و وی‌چت را به دلیل نگرانی‌هایی درباره امنیت ملی ممنوع کرد.

«آناند سرینیواسان» یکی از تحلیلگران بلومبرگ در این باره می‌گوید: در حال حاضر اپل میزان بارگیری محموله‌های آیفون به هر منطقه به طور جداگانه اعلام نمی کند، اما کارشناسان معتقدند فروش محصولات اپل ۱۵ درصد کل درآمد اپل را تشکیل می‌دهد، بنابراین حذف وی‌چت از اپ‌استور این شرکت عامل بازدارنده مهمی در فروش محصولات اپل به حساب می‌آید.

پیام رسان وی چت در سراسر جهان ۱.۲ میلیارد کاربر دارد و یک میلیارد نفر برای خرید، پرداخت، ارسال ایمیل، جستجو در وب و تمام اشکال کسب و کار و ارتباطات شخصی از آن استفاده می‌کنند. بنابراین مشتریان آیفون در چین و برخی بخش‌های آسیا بدون دسترسی به این اپلیکیشن، از خرید آن خودداری می‌کنند.

 البته چین نیز احتمالا اقدامی برای مقابله با دستور ترامپ انجام می‌دهد همین امر بیش از پیش به درآمد اپل خسارت می‌زند. 


کد مطلب: 61959

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/61959/کاهش-فروش-آیفون-تحت-تاثیر-ممنوعیت-وی-چت

ايتنا
  https://www.itna.ir