۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۰۰

میخی دیگر بر تابوت کورتانا

ایتنا- چندی پیش اخباری درباره برنامه مایکروسافت برای خروج ازبازار همراه دستیارهای صوتی منتشر شده بود و حال بر اساس اخبار جدید به نظر می‌رسد که دستیار هوشمند معروف مایکروسافت به نام کورتانا قصد دارد تا از تلفن‌های همراه هوشمند خداحافظی کند.
میخی دیگر بر تابوت کورتانا
چندی پیش اخباری درباره برنامه مایکروسافت برای خروج ازبازار همراه دستیارهای صوتی منتشر شده بود و حال بر اساس اخبار جدید به نظر می رسد که دستیار هوشمند معروف مایکروسافت به نام کورتانا قصد دارد تا از تلفن‌های همراه هوشمند خداحافظی کند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  mashable، کمپانی گوگل در طی اطلاعیه‌ای در 31 جولای اعلام کرد که تا سال 2021 نرم‌افزار موبایل کورتانا را از هر دو سیستم عامل‌های اندروید و iOS خارج خواهد کرد. البته مایکروسافت پیش از این نیز این اقدام را در کانادا، استرالیت و انگلستان انجام داده بود.
 
به این ترتیب خروج کورتانا از تلفن‌های همراه هوشمند به معنای آن است که یادآورها و فهرست های شما دیگر از طریق نرم‌افزار کورتانا در دسترس نخواهند بود. با این وجود این موارد هنوز هم با نرم‌افزارهای  To Do و مایکروسافت 360 یکپارچه باقی خواهند ماند.
 
 
 
البته گوگل از طریق وب‌سایت پشتیبانی خود سعی کرده است که این موضوع را برای کاربران رفع و رجوع کند و اعلام کرده است که کاربران می‌توانند تمامی این یادآورها را از طریق کورتانا در Outlook و به زودی در نرم افزار موبایل تیمز در اختیار داشته باشند.
 
به صورت کلی این اقدام را می‌توان قدمی دیگر از جانب مایکروسافت در جهت خروج کورتانا از تلفن‌های همراه هوشمند دانست. البته کاربران از این استراتژی مایکروسافت متضرر نخواهند شد و به راحتی می‌توانند برای انجام کارهای مشابه به دستیار‌های هوشمند تخصصی‌تر نظیر سیری و دستیار گوگل روی بیاورند.
 
در حال حاضر مشخص نیست که آیا مایکروسافت قصد دارد تا به صورت کلی از بازار دستیار های هوشمند خارج شود یا خیر. با این حال هنوز یکپارچگی کورتانا در ویندوز 10 بسیار بالاست و به این زودی‌ها نمی توان حتی تصور کرد که این دستیار هوشمند از سیستم عامل یاد شده خارج شود.
 
کد مطلب: 61930
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام