۰
plusresetminus
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸

قیمت اطلاعات حساب‌های کاربری هک شده در دارک‌وب چند؟!

ایتنا - گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که هکرها مایل هستند در فضای مجرمانه وب برای اطلاعات لاگین مسروقه حساب‌های کاربران پول بپردازند.
قیمت اطلاعات حساب‌های کاربری هک شده در دارک‌وب چند؟!

گزارش جدید از میانگین قیمتی که هکرها مایل هستند برای کنترل حساب‌های آنلاین مختلف پرداخت کنند نشان می‌دهد که اطلاعات حساب کاربری به سرقت رفته حسابهای جیمیل و فیس‌بوک در میان قیمتی‌ترین اطلاعات مسروقه هستند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، طبق تحقیقات Privacy Affairs که به تحلیل فهرست‌های به فروش گذاشته شده در دارک وب پرداخته است، قیمت‌های متفاوتی برای انواع اطلاعات لاگین حسابهای کاربران وجود دارد.

یک حساب فیس‌بوک هک شده به طور میانگین ۷۴.۵۰ دلار قیمت دارد در حالی که یک حساب اینستاگرام هک شده ۵۵.۴۵ دلار و حساب توییتر هک شده ۴۹ دلار قیمت دارد.

یک حساب جیمیل هک شده به قیمت بالاتر ۱۵۵.۷۳ دلار فروخته می‌شود که شاید به دلیل این حقیقت است که دسترسی بیشتری به زندگی طعمه هکرها و سایر حساب‌ها فراهم می‌کند.

هکرها معمولا از حساب‌های ایمیل هک شده برای فریب دادن کاربران برای ارسال اطلاعات استفاده می‌کنند. طبق گزارش اف.بی.آی، کلاهبرداری ایمیل در سال ۲۰۱۹ به شرکتها ۱.۷ میلیارد دلار زیان زد و تحقیقات شرکت "فایر آی" نشان می‌دهد که ۹۱ درصد همه جرایم سایبر با یک ایمیل آغاز می شود.

حساب‌های سرویس انجام پرداخت که هکرها از آنها برای ارسال پول نقدی و جلوگیری از شناسایی شدن توسط ماموران قانون استفاده می کنند، از حسابهای شبکه اجتماعی هک شده هم گرانتر هستند. هکرها برای استفاده از حسابهای PayPal هک شده برای انتقال پول از ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار حاضرند به طور متوسط ۳۲۰ دلار هزینه پرداخت کنند.

در این بین اطلاعات کارت اعتباری و کارت‌های بدهی که به فروش گذاشته می شوند، قیمت کمتری داشته و به طور متوسط ۱۵ تا ۳۵ دلار هستند زیرا ردگیری آنها ساده تر است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، در این گزارش به مردم توصیه شده است کلمات عبورشان را مرتب تغییر دهند تا مانع از هک شدن حساب خود شوند.
کد مطلب: 61913
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام