۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰

انتشار مدل‌های پیش‌بینی کووید-19 توسط گوگل و هاروارد

ایتنا- شرکت‌ گوگل و مجموعه بهداشت و سلامت جهانی هاروارد قصد دارند مدل‌های پیش‌بینی بیماری همه‌گیر کووید-19 را منتشر کنند.
انتشار مدل‌های پیش‌بینی کووید-19 توسط گوگل و هاروارد
شرکت گوگل با همکاری مجموعه بهداشت و سلامت جهانی هاروارد قصد دارند مدل‌های پیش‌بینی بیماری کووید-19 را در اختیار عموم مردم قرار دهند. این مدل‌های پیش‌بینی در واقع، مجموعه‌ای از مدل‌ها است که نقشه کلی موارد ابتلا به کرونا، مرگ و میر، استفاده از بخش مراقبت‌های ویژه یا آی.سی.یو، قابلیت دسترسی به دستگاه تنفس مصنوعی و معیارهای دیگر در آن ترسیم شده است.
 
 
به گزارش ایتنا و به نقل از ونچربیت، این مدل‌ها بر اساس اطلاعات عمومی موجود در مراکز معتبر مانند دانشگاه جانز هاپکینز، شرکت آمریکایی دسکارتس لبز، اداره سرشماری ایالات متحده آمریکا ترسیم شده است. گوگل اعلام کرده است که این داده‌ها به صورت مرتب توسط همکاران هاروارد به‌روزرسانی می‌شود.
 
مدل‌های پیش‌بینی عمومی کووید-19 به عنوان یک منبع پاسخ‌دهنده در مورد کرونا برای مراقبتگرهای بهداشتی، بخش بهداشت و درمان، بخش عمومی و سایر سازمان‌های مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل‌ها علاوه بر پاسخ‌گویی به سازمان‌های مذکور کمک می‌کند که برای آسیب‌های احتمالی آماده شوند.
 

در صورت انتشار مدل‌های پیش‌بینی بخش‌های تخصصی می‌توانند خیلی سریع‌تر به ابتلا در مناطق مختلف واکنش نشان دهند. با این روند کنترل بیماری همه‌گیر کرونا خیلی سریع‌تر و آسان‌تر می‌شود. اگر در یک کشور الگوی شیوع کرونا مشخص باشد، همه تجهیزات و منابع برای جلوگیری از شیوع بیماری بسیج می‌شود و قطعاً آسیب‌های کرونا در مناطق مختلف کمتر می‌شود.
 
گوگل اعلام کرد که متخصصان از یک روش یادگیری ماشین سری زمانی جدید استفاده کرده‌اند. این روش هوش مصنوعی را با یک بنیاد اپیدمولوژیک هوشمند ترکیب می‌کند. این روش با اطلاعات عمومی معتبر تغذیه می‌شود و معماری آن به شکلی است که محققان بتوانند روابط بین مدل‎ها را تشخیص دهند و دلیل به وجود آمدن یک سری از پیش‌بینی‌های خاص را تفسیر کنند.
کد مطلب: 61906
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام