کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

درامد نجومی هکرها با فروش اطلاعات فیس‌بوک کاربران

www.businessinsider.com/ , 17 مرداد 1399 ساعت 12:09

ایتنا- گزارش‌های به‌دست‌آمده از دارک وب خبر از آن می‌دهد که هکرها از طریق دسترسی به حساب‌های کاربری افراد و سو استفاده از آن‌ها می‌توانند درآمد بسیار زیادی کسب کنند.


گزارش‌های به‌دست‌آمده از دارک وب خبر از آن می‌دهد که هکرها از طریق دسترسی به حساب‌های کاربری افراد و سو استفاده از آن‌ها می‌توانند درآمد بسیار زیادی کسب کنند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از businessinsider ، هکرها به‌راحتی می‌توانند امینت حساب‌های کاربری آنلاین شما را قیمت‌گذاری کنند و گزارش جدیدی در این رابطه نشان می‌دهد که افراد برای دریافت مشخصات حساب‌های کاربری آنلاین در دارک وب پول بسیار زیادی خرج می‌کنند.
 
بازوی تحقیقاتی امنیت سایبری کمپانی NordVPN به‌تازگی صدها فهرست دارک وب که هکرها در آن به‌صورت دائمی به خریدوفروش اعتبارات دزدیده شده می‌پردازند را تحلیل کرده است و به این نتیجه دست پیدا کرده است که قیمت پیشنهادی حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی مختلف، متفاوت است.
 
برای مثال یک حساب کاربری هک شده در فیس‌بوک به مبلغ 74.50 دلار فروخته می‌شود و این در حالی است که متوسط این قیمت برای اکانت های اینستاگرام و توییتر به ترتیب 55.45 و 49 دلار است. دنیل مارکوسن به‌عنوان یکی از محققان NordVPN در این رابطه اظهار کرده است که درآمد هکرها از فروش حساب‌های کاربری افراد چندان زیاد نیست اما آن‌ها از این حساب‌ها برای دستیابی به موارد سودآورتری استفاده می‌کنند.
 

 
 
برای مثال قیمت در نظر گرفته شده برای یک حساب کاربری جیمیل هک شده به‌طور متوسط 155.73 دلار است چراکه اطلاعاتی که در رابطه با زندگی خصوصی و سایر حساب‌های کاربری افراد از این بخش به دست می‌آید بسیار زیاد است و می‌توان از آن‌ها استفاده‌های پرسودتری کرد.
 
هکرها همچنین از حساب‌های کاربری هک شده جیمیل برای ارسال اسکم به سایر قربانی‌ها و درخواست اطلاعات حساب کاربری شخصی‌شان به کار می‌رود. به گزارش اف بی آی اسکم های ایمیل در سال 2019 به کسب‌وکارها ضرری 1.7 میلیارد دلاری رسانده است و مطالعات در این رابطه نشان می‌دهد که 91 درصد از جرایم سایبری با یک ایمیل آغاز می‌شود.
 
البته حساب‌های کاربری خدمات پردازش پرداخت‌های مالی حتی از اکانت های شبکه‌های اجتماعی سودآورتر است چراکه هکرها برای جلوگیری از شناسایی از طریق این حساب‌ها برای انتقال پول استفاده می‌کنند. گزارش‌ها حاکی از آن است که هکرها در ازای پرداخت 320 دلار از طریق یک حساب کاربری PayPal  دزدیده شده به‌جا به‌جایی 1000 تا 3000 دلار می‌پردازند.
 
در آخر در این گزارش پیشنهاد شده است که افراد برای جلوگیری از هک حساب‌های کاربری خود بهتر است به‌صورت مداوم پسوردهایشان را تغییر بدهند. از سرویس‌هایی نظیر Have I Been Pwned می‌توان برای بررسی میزان سلامت حساب‌های کاربری استفاده کرد. علاوه بر این استفاده از یک نرم‌افزار مدیریت پس ورد می‌تواند به ایمن نگه داشتن حساب‌های کاربری کمک بزرگی بکند.


کد مطلب: 61883

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/61883/درامد-نجومی-هکرها-فروش-اطلاعات-فیس-بوک-کاربران

ايتنا
  https://www.itna.ir