۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰

آیا هواوی به سرنوشت ویندوز فون دچار خواهد شد؟

ایتنا- هواوی به دلیل تحریم‌های آمریکا باید با سیستم عامل اندروید خداحافظی کند و سیستم عامل اختصاصی خودش را روانه بازار کند ولی آیا این سیستم عامل به موفقیت می‌رسد؟
آیا هواوی به سرنوشت ویندوز فون دچار خواهد شد؟
شرکت هواوی در حال حاضر بزرگ‌ترین سازنده گوشی هوشمند در جهان است که در فصل دوم سال جاری میلادی توانست از رقیب خودش شرکت سامسونگ پیشی بگیرد که البته بخش زیادی از این برتری از فروش بالای این شرکت در کشور چین نشئت می‌گیرد. در نه سال گذشته این نخستین باری است که شرکت هواوی از سامسونگ یا اپل پیشی می‌گیرد و رتبه نخست بازار را به خودش اختصاص می‌دهد.
 
 
به گزارش ایتنا و به نقل از ونچربیت، جالب است که آمریکا این شرکت را تحریم کرد ولی این تحریم تأثیری روی موفقیت این شرکت در بازار جهانی نگذاشت و این شرکت کمامان پیشتاز بازار است. این تحریم‌ها باعث شد که شرکت هواوی از نظر نرم افزاری و سیستم عامل به مشکل بخورد و شاید گوشی‌های هواوی نتواند از برنامه‌های مهم و جذاب پشتیبانی کنند. این دقیقاً همان مشکلی است که یک دهه پیش گریبان ویندوز فون را گرفت.
 
ویندوز فون که نام سیستم عامل شرکت مایکروسافت است، در زمان راه اندازی غالباً با چند سخت افزار عالی همراه می‌شد و دستگاه‌های نوکیا هم دوربین‌های عالی داشتند. ویندوز فون از همان ابتدا با مشکل اپلیکیشن همراه بود. مایکروسافت خیلی تلاش کرد که توسعه‌دهندگان را برای ساخت برنامه برای این سیستم عامل متقاعد کند ولی هیچ گاه موفق نشد.
 
مایکروسافت منابع زیادی برای متقاعد کردن و جلب رضایت توسعه دهندگان هزینه کرد ولی باز هم ناکام ماند. توسعه دهندگان دیگر هم وقتی می‌دیدند سایر رقبا روی این سیستم عامل وقت نمی‌گذارند ناامید شدند تا اینکه در سال 2019 شرکت مایکروسافت اعلام کرد که دیگر هیچ‌گونه پشتیبانی برای ویندوز فون ارائه نمی‌دهد.
 
حال با توجه به مشکل تحریم برای هواوی، ممکن است هواوی هم با مشکل ویندوز فون روبرو شود و نتواند رضایت توسعه دهندگان را برای تولید اپلیکیشن برای سیستم عامل اختصاصی خود جلب کند. شرکت هواوی دارد تلاش می‌کند که سرویس‌های موبایل هواوی “HMS” را جایگزین اندروید کند ولی اگر توسعه‌دهندگان دست رد به سینه هواوی بزنند ممکن است شاهد افول خورشید تابان هواوی در آسمان صنعت گوشی‌های هوشمند باشیم.
کد مطلب: 61879
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
روزگار امروز با گذشته بسیار متفاوت شده ، مطلوب یا غیر مطلوب ، امروز دانش حرف اول را میزند ، و نیاز عموم هم بر همین دانش روز برای رفع و حل مشکلات و ارائه راهکارهای عملی برای سهولت زندگی ، خواهان بسیار دارد ، و اینکه حل این موضوع از عهده سیاست و سیاستمدار برنمی آید ، و هر شرکت و هر تولید کننده ای اینرا درک کند ، از همه پیشی خواهد گرفت ، و در غیر اینصورت ، هر که باشد ، میکروسافت یا ه‍واوی ، فقط سقوط نصیبش می شود.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام